Nejen píle a tvrdá práce stojí za úspěchem světoznámých sportovců, ale také kvalitní spánek. Vyzkoušejte jejich tipy

Světoznámí sportovci jsou vděční za své úspěchy svým trenérům, ale také svým trenérům spánku. Nejslavnějším představitelem této profese je Nick Littlehales, který spolupracoval se špičkovými britskými premiérovými kluby, basketbalovými hráči NBA a v neposlední řadě se známými tenisovými hvězdami. Nyní se i vy můžete dozvědět pravidla pro získání kvalitního odpočinku.

Během jednoho cyklu projde lidské tělo všemi fázemi spánku, které jsou potřebné pro jeho obnovu. Pro dospělé je nejlepší spát po dobu 5 cyklů. Nejlepším způsobem, jak dosáhnout dostatečného spánku, je vytvořit si časový harmonogram.

  • vstávání 6:30 – usínání 23:00
  • vstávání 7:00 – usínání 23:30
  • vstávání 8:00 – usínání 00:30
  • vstávání 9:00 – usínání 01:30

Pokud víte, že nedokážete jít spát včas, počkejte 1,5 hodiny, protože vždy je lepší probudit se na konci jednoho cyklu než uprostřed.

Spánek v poloze plodu

Spánek na pravé straně v poloze plodu pomáhá vašemu srdci správně pracovat, jelikož jeho větší část se nachází na levé straně hrudníku.

Nespěte na břiše

V této poloze jste nuceni spát s mírně zakloněnou hlavou, což způsobuje, že vaše svaly na krku stlačují tepny, které vedou do mozku a dodávají tak méně krve. Takový druh spánku může být následován bolestmi hlavy.

Ložnice by měla mít teplotu 16 – 18 stupňů

Spánek při vysoké teplotě může zapříčinit ranní dehydrataci.

Správně si vybavte ložnici

Pořiďte si nízký polštář, deku s mikrovlákny, které se přizpůsobí teplotě vašeho těla a matraci, jejíž tvrdost je velmi důležitá.

Ložnice by měla být co nejtemnější

Zhasněte světla, zatáhněte závěsy a zakryjte osvětlené displeje a světla na vašich elektronických zařízeních.

Jezte správné pokrmy

Nekonzumujte kofein a tuky s vysokým obsahem cukru nebo mastná jídla, která budete velmi dlouho trávit. Trávení vám zvyšuje teplotu těla.

zdroj: brightside.me