Máte talent, pracujete tvrdě a stále žádné povýšení? Máme pro vás 6 tipů, které vám rychleji dopomohou k vytoužené pracovní pozici

Tvrdá práce a talent jsou důležitými složkami každého životního úspěchu, ale ne vždy vám zaručí práci, kde budete brát více peněz, budete mít více zodpovědnosti nebo vás bude díky tomu čekat povýšení. Ve spoustě případech to vyžaduje mnohem více než jen talent a píli, abyste získali práci svých snů. My vám ale pomůžeme. Existují totiž věci, které můžete změnit, a jež vás dovedou na cestu k povýšení a spokojenosti v práci. Tyto drobné maličkosti můžete aplikovat v jakémkoliv zaměstnání a na jakékoliv pracovní pozici. Klíčem ovšem je, jak tyto drobnosti správně použít.

Nebojte se řešení velkých problémů

Pokrok ve vaší kariéře není závislý na řešení pouze malých problémů, kterých byste si sotva všimli. Chyb si na druhé straně všimne každý a rychle. V takovém případě se pak hledá člověk, který by přinesl konstruktivní řešení velkého problému. Hledejte strategie k vyřešení takového problému i za cenu toho, že uděláte pár menších. Vyřešení takových situací je pak mnohem lépe zapamatovatelné a o vaší osobě budou vědět všechna oddělení vašeho pracoviště. A to je přesně ten typ propagace, kterou potřebujete.

Vyhněte se drbům

Zapojení se do kancelářských klepů je obvykle způsob, jakým se vypořádáváme v těžkých situacích nebo v období nejistoty, ovšem vyhýbání se jim vás může posunout. Většinou je pro nás jednodušší spojit se s lidmi, kteří jsou ve stejné situaci jako my, ale obvykle se jedná o ztrátu času. Chcete-li se posunout dál, je třeba se oprostit od svých konkurentů. Následovat „stádo“ akorát vytvoří opak toho, po čem ve skutečnosti toužíte. Namísto drbů se spojte s lidmi, kteří mají na vašem pracovišti vliv a vaše povýšení přijde rychleji, než jste očekáváte.

Dbejte na svůj vzhled

Dobrý vzhled nemůže být nikdy přeceněn. Pokud se všichni kolem vás oblékají příležitostně a náhodně, vy se oblékejte chytře. Budete-li vypadat, že už jste o krok vpředu na vaši vytoužené pracovní pozici, lidé kolem sebe si vás tam budou  lépe umět představit. Bonusem pak může být zvýšení vašeho sebevědomí, což může také ovlivnit váš celkový vliv.

Buďte pro změny, které ostatní odmítají

Lidé jsou obecně proti změnán, ovšem pro vás je to ten správný čas, jak postupovat k cíli. Okamžiky konfliktů na pracovišti je pro vás nejlepší příležitostí, jak se propagovat. Konkurence je totiž v takových případech na té nejnižší úrovni a to je ten správný čas pro vás. Zatímco se vaši kolegové budou vzpouzet proti politice managemantu, co další změna pro ně bude znamenat, měli byste využít tento čas k dalšímu kroku k povýšení. Být pozitivní a strategický v době, kdy jsou všichni v depresi a negativní, je obrovskou šancí k úspěchu.

Využijte čas k dokázání vašich schopností

Vždy je důležité naučit se nové věci, které vám dopomohou k vylepšení vašich dovedností. Učte se od spolupracovníků a těch, kteří jsou nad vámi. Pro vás to bude neocenitelná zkušenost a pro vaše vedení se stanete první volbou k povýšení. Popřemýšlejte o kurzech, které byste mohli absolvovat a oznamte vhodným lidem, že jste opět o úroveň výše.

Naučte se propagovat sami sebe

Skromnost je sice veliká ctnost, ale pokud jde o umění prodat se, budete se muset uchýlit k tomu, abyste se dokázali pochválit. Jinak nedostanete to, co chcete. Dopřejte lidem znát vaše úspěchy, speciálně těm, kteří jsou pověřeni ve vaší společnosti vybrat člověka, jenž si zaslouží povýšit. Prodávejte ze sebe to nejlepší a sdílejte své úspěchy s těmi, u kterých na tom záleží, a vaše cesta k vrcholu bude opět o něco kratší.

zdroj: https://www.360nobs.com