Každý rok to samé! Léto a problémy s ním spojené, kterým se každoročně marně bráníme. 8 tipů, jak zabránit letnímu trápení

Léto je krásné období, ale jako každé má i ono své mínusy. V tomto článku je vybráno 8 běžných problémů, které trápí v létě skoro každého. Vyzkoušejte jednoduché triky, díky kterým těmto situacím buď můžete předejít, nebo vám pomohou  je vyřešit. Užijte si léto tentokrát naplno!

Pot a zápach

Pocení a zápach vašich nohou a podpaží může naprosto zničit vaši letní image. Skvělým nápadem, jak se tomu vyhnout, je nosit ponožky a oblečení z přírodních materiálů jako je bavlna nebo kůže. Změňte váš denní oděv a pravidelně se sprchujte v horkých dnech. Dalším skvělým tipem, jak zastavit pocení, je nahrazení kávy zeleným čajem. Dejte si také na čas a vyberte si deodorant nebo antiperspirant, který vašemu tělu vyhovuje nejlépe.

Vyrážka po holení

Vyrážka po holení se může objevit, holíte-li se jen ojediněle během zimy, obzvláště v citlivých partiích jako je oblast třísel a podpaží. Pokud byste rádi snížili zarudnutí, otok a svědění, vezměte levandulový olej a smíchejte pár kapek s vodou po holení. Naneste na poškozená místa. Případně můžete také rozmixovat pár jahod, smíchat je se smetanou a aplikovat na postižená místa. Nechte chvíli působit a omyjte teplou vodou.

Podrážděná kůže na stehnech

Máte-li rádi šortky a mini sukně, procházky v horkých letních dnech mohou způsobit podrážděnou pokožku na vnitřní straně stehen. Abyste se takového problému zbavili, pravidelně hydratujte vaši pokožku. Používejte krémy, které obsahují přírodní vitamíny C a E, měsíček nebo výtažky z okurek. Proveďte každodenní hygienu a pečlivě opláchněte veškeré mýdlo. Sprcha s vlažnou vodou uklidní podráždění. V žádném případě nepoužívejte na poškozená místa led, mohlo by dojít k omrzlinám.

Komáři

Komáři a další hmyz milují ustavičné kousání do naší kůže, potápění se v našich skleničkách s vínem nebo nás obtěžují svým bzučením. Pro udržení jich v patřičné vzdálenosti od domova, použijte silikonové těsnění nebo plátěné záplaty pro zakrytí dveří a oken. Na škodu není ani koupě přírodního oleje založeného na bázi repelentu s obsahem tea tree oleje nebo citrónového eukalyptového oleje. Citronela a skořicový olej jsou také dobře známy k odpuzování komárů. Spalte tedy pár kapek na vaší terase večer než půjdete spát. Pokud máte bazén, nezapomínejte jej pravidelně čistit, abyste předešli chovu komárů na vodě.

Prach

Prach, který v létě přichází do bytu otevřenými okny, může být ten, který způsobuje alergie a astma. Abyste udrželi váš dům čistý a vaše tělo zdravé, vysávejte alespoň jednou týdně, měňte a perte vaše povlečení týdně a používejte prachuodolné přehozy přes lůžkoviny. Dávejte si pozor na nepořádek, abyste usnadnili proces uklízení. Kartáčujte vaše domácí mazlíčky a pravidelně vytírejte podlahu. Pokud máte dítě, které trpí alergií, dejte plyšové hračky do mrazáku 48 hodin předtím, než si s nimi bude hrát. Zabijete tak roztoče.

Otrava jídlem

Průjem, nevolnost a zvracení jsou společené příznaky otravy jídlem. Jíst v létě nevhodné potraviny je celkem snadné. Lidé často společně  grilují, obecně chodí hodně ven a jídlo je lehce ohrožené teplem. Pokud je vaše otrava jídlem mírná, stačí, když budete hodně pít a odpočívat. Při mírné otravě vám může pomoci rajčatový džus, meloun nebo olivy, abyste ulevili od nevolnosti. Tyto výrobky jsou bohaté na antioxidanty, které pomáhají vypudit z těla nežádoucí toxiny. Pokud se vás ale bude držet déle než pár dní, nebo uvidíte krev ve vaší stolici, obraťte se na vašeho lékaře. Jako prevence je vhodné omývání ovoce a zeleniny, jezte spíše čerstvé potraviny než hotové nebo předvařené a kontrolujte vzhled a vůni všeho, co jíte.

Suchá pokožka

Suchá kůže, vyvolaná horkým suchým vzduchem, může způsobovat svědění, popraskání, časné vrásky a změnu zabarvení. Práce s chemikáliemi nebo ve vysokých teplotách může vysychání ještě zhoršit. Abyste tomu předešli, sprchujte se hydratačním sprchovým gelem místo běžného mýdla. Používejte hydratační krémy a vybírejte je podle vašeho věku. Čistěte vaši pleť pravidelně a používejte pleťovou vodu s kyselinou salicylovou. Nezapomínejte také nanášet opalovací krém, nosit sluneční brýle a nekouřit. To zastavuje normální krevní oběh v kůži. Také si pořiďte zvlhčovač vzduchu do domácnosti a oblékejte přírodní materiály.

Spáleniny od slunce

Spáleniny od slunce se obvykle objevují na nechráněné pokožce po pobytu na sluníčku. Abyste se jim mohli vyhnout, zakrývejte své tělo oblečením a na hlavě noste klobouk. Používejte opalovací krém každé dvě hodiny nebo častěji, pokud zrovna plavete, a hodně pijte. Pokud se přece jen spálíte, aplikujte krém s kafrem, aloe nebo mentolem a použijte chladivou gázu. Pokud je spálená oblast příliš rozsáhlá nebo bolestivá, obraťte se na svého lékaře.

zdroj: brightside.me