Automobilové triky od zkušených řidičů, které vám mohou pomoci ušetřit peníze a dostat se z obtížných situací

Na základě studie z roku 2017 vlastnictví a provoz průměrného automobilu stojí v přepočtu kolem 180 tisíc korun, což je velmi vysoká částka. Proto si myslíme, že je třeba se podělit o jakékoliv rady a tipy na snížení těchto nákladů.

Jak odstranit důlky z auta?

Důlek v karoserii auta je vždy nepříjemná záležitost, která může být velmi nákladná. Ale také nemusí! Nevěšte hlavu a vezměte si k ruce horkou vodu a zvon. Horkou vodu vylijte na postižené místo, aby bylo pružnější a použijte zvon na vytažení důlku do původního tvaru.

Jak odstranit drobné skleněné úlomky?

U rozbitého okna se mohou drobné úlomky skla dostat do vnitřku auta, které se mohou špatně odstraňovat i vysavačem, proto použijte lepící pásku.

Jak ochránit boční dveře před ostatními auty

Pokud si nejste jisti při parkování nebo vaši sousedé mají děti, které si nebezpečně hrají kolem vašeho auta, můžete použít bazénové příslušenství pro ochranu vašich bočních dveří. Zavěsit je můžete z okýnek nebo střechy od garáže.

Jak uchránit čelní sklo před zamlžením?

Všichni už čelili tomuto problému, ale ne všichni ví, jak se s ním snadno vypořádat. Jediné, co potřebujete, je holící pěna a dva suché ručníky. Aplikujte pěnu na suchý ručník, otřete sklo a druhým suchým ručníkem očistěte od pěny.

Jak vlít olej do nádržky, když nemáte trychtýř?

Pokud potřebujete vyměnit olej ve vašem autě a zrovna nemáte po ruce žádný trychtýř, můžete použít šroubovák nebo list papíru, který stočíte do tvaru nálevky.

Jak správně vyčistit světla?

V průběhu času se mohou světla u auta zašpinit, proto použijte zubní pastu, abyste je vyčistili téměř bez námahy. Zubní pastu naneste pomocí látky na zašpiněná světla a krouživými pohyby pokryjte celý povrch. Nechte 10 – 15 minut působit a poté očistěte mokrým hadříkem nebo papírovou utěrkou.

Jak rozšířit dosah ovládání auta?

Zdá se to možná až neuvěřitelné, ale pokud jste někdy slyšeli, že rozsah vašeho dálkového ovládání od auta lze rozšířit pomocí vaší brady, je to pravda. Bylo dokázáno, že mezi maximálním normálním rozsahem a maximálním rozsahem s podporou brady byl rozdíl až 42 kroků.

Jak se dostat z bláta, když není nikdo jiný kolem?

Vždy je lepší, pokud se vydáte na taková místa, kde můžete očekávat zapadnutí do bláta, mít s sebou pár přátel, kteří by vám pomohli z této svízelné situace. Ovšem, když není nikdo kolem, je třeba si pomoci sami. Najděte kus dřeva nebo větev a připevněte k vašemu kolu. Pomalu stlačte plyn a uvolněte své auto.

Jak zjistit, zdali potřebujete nové zimní pneumatiky?

Existuje snadný test, jak zjistit, zdali potřebujete nové zimní pneumatiky. Vezměte pár mincí a umístěte je do drážek pneumatiky. Pokud vidíte vrcholky mincí, pneumatiky jsou ojeté a je třeba je vyměnit.

zdroj: brightside.me