Babská receptura proti klíšťatům za pár korun. Hlavní složkou je specifická vůně, kterou jejich citlivý čich nesnese

Není pochyb o tom, že každý z nás by byl nejraději, kdyby klíšťata zmizela z povrchu zemského. Tato drobná stvoření jsou postrachem každého a mohou přenášet nebezpečné nemoci. Zvláště v teplých dnech je veliká šance, že na ně narazíte, takže stojí za to vědět, jak se vyhnout jejich kousnutí. Jak se ukázalo, je to vlastně velmi jednoduché.

Chraňte se před klíšťaty

Jak se ukázalo, způsobů je hned několik. Tento skvělý trik by měl znát každý. Pokud se chystáte na procházku do lesa, nesmíte zapomenout na ochranu před klíšťaty. To je velmi důležité, protože účinky kousnutí mohou být velice nepříjemné. Mnoho lidí si stále neuvědomuje, s jakými vážnými nemocemi se mohou následkem útoku klíštěte potýkat.

 

Obraťte se na domácí metody

V obchodech je spousta přípravků, které poskytují ochranu, ale bohužel většinou obsahují DEET – složku, která může způsobit alergii. Existují však účinné domácí metody, které se vyplatí využít. Bylo zjištěno, že klíšťata mají citlivý čich a silně reagují na pach našeho potu. Vůně geraniového oleje je však odrazuje. Jak ho připravit?

Příprava geraniového oleje

Stačí 20 ml vodky nebo jablečného octa, 20 ml vody a 30 kapek geraniového oleje. Tyto ingredience smíchejte dohromady a nalijte do lahvičky s atomizérem. Takto připraveným prostředkem se před procházkou nastříkejte. Je však na místě připomenout, že u některých lidí může pokožku trochu podráždit.

Úvodní obrázek: Shutterstock/edit, Zdroj: Wellaroma.com