Babské metody, jak si co nejjednodušeji poradit se zarostlým nehtem. Zvládnete to doma a během chvilky

Zarostlý nehet je problém, který může potkat každého z nás. V důsledku procesu zarůstání nehtů dochází k infekci, kdy prst začne nezvykle bolet a vzniká nepohodlí, které často ztěžuje chůzi. V případě zarostlého nehtu se proto musíte nejdříve vypořádat s infekcí a poté dbát na správnou péči o nehty na nohou.

Proč vůbec nehty zarůstají?

Bohužel si za tento problém často můžeme sami, a to nesprávným stříháním nehtu. Nehty bychom proto měli stříhat v přímce, ne do oblouku. Pokud jsou nehty příliš tvrdé, ostříhejte je po koupeli nebo je předem změkčete ponořením do teplé lázně. Nečistoty byste také neměli vybírat ze strany nehtů, například špičkou nůžek nebo párátkem. Zabráníte tak nejen zarůstání nehtů, ale vaše pedikúra bude vypadat lépe a přirozeněji. Zaoblení rohů kazí jejich vzhled.

Jak se vypořádat se zarostlým nehtem?

Už víte, proč nehty zarůstají a jak bolestivým potížím předejít. Ale co když se se zarostlým nehtem už potýkáte? Pokud se infekce teprve rozvíjí, můžete aplikovat domácí léčbu. K tomu budeme potřebovat tyto ingredience:

  • Horká voda
  • 2 polévkové lžíce Epsomské soli

Dvě polévkové lžíce Epsomské soli rozpusťte v horké vodě. Poté, když je voda dostatečně teplá, abyste do ní mohli ponořit nohy, aniž byste se opařili, vložte je do lavoru. Namočte si nohy na 15-20 minut. Postup opakujte 3x denně. To sníží rozvoj infekce.

Existuje i druhý způsob. Vatový tampon můžete namočit do jablečného octa. Ten si s infekcí poradí raz dva. Omotejte si ho kolem prstů a poté obvažte. Nechte několik hodin účinkovat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Clevelandclinic.org, Everydayhealth.com