Udělal osudovou chybu a šel špát s kontaktními čočkami. Nyní varuje ostatní, aby se vyvarovali stejné chyby, která mu zničila život

Nosíte kontaktní čočky a jste líní si je večer před spaním vyndávat? Spousta lidí se domnívá, že spánek s kontaktními čočkami, které nejsou určené na noc, je neškodný, ale to je omyl. Vyprávět by o tom mohl Chad Groeschen, kterého tento zlozvyk stál zrak. Nyní varuje ostatní, aby se vyvarovali stejné chyby, jaké se dopustil on.

Nákup online čoček

Jeden ze tří uživatelů kontaktních čoček si kupuje čočky online bez předchozí konzultace s lékařem. Nedodržuje doporučený postup a často je nevyndává ani na noc. Často se stává, že jste příliš unavení z práce nebo jste usnuli na gauči či jste se právě vrátili z večírku a jediné, po čem toužíte, je hodit sebou do postele. Na kontaktní čočky zapomenete a ráno se s nimi také probudíte. Vyvarujte se takového zlozvyku. I kdybyste byli sebeunavenější, vždy je z očí vyjměte.

Nepříjemné svědění

Všechno to začalo tím, že Chad usnul s kontaktními čočkami stále v očích. Spal celou noc. Druhý den se probudil a ihned začal pociťovat svědění levého oka. V práci se situace začala zhoršovat. Nejprve si myslel, že by se u něj mohla rozvinout alergie, ale další den byl stav jeho oka čím dál tím horší.

Infekce z kontaktních čoček

Chad ihned navštívil lékaře, který mu potvrdil, že se nakazil infekcí bakterií pseudomonas pod kontaktní čočkou oka. „Je to jako dívat se skrz sklo, infekce sežrala celou rohovku,“ uvedl odborník. V důsledku toho je nyní Chad na levé oko zcela slepý. Lékař zjistil, že právě kontaktní čočky byly důvodem, proč měla infekce tak vážné následky.

Čočka brání přívodu kyslíku do rohovky. Tak může být snížen přísun vlhkosti do oka, což vede k hromadění bakterií na samotné kontaktní čočce. U lidí, kteří je na noc nevyjmou, existuje riziko infekce 10x vyšší.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Huffpost.com