Babské metody léčby bolestivých aftů. Vše potřebné najdete na zahrádce a ve spíži

Kdo trpí na afty, moc dobře ví, že se sice nejedná o nic nebezpečného, ale je to velice nepříjemný stav, který nám brání vychutnat si dobré jídlo. Malé bílé puchýřky, které se objeví zničehonic, jsou bolestivé a může trvat poměrně dlouhou dobu, než se jich zcela zbavíme. Pokud se u vás problém opakuje, doporučujeme vyzkoušet jednu z následujících metod.

Aloe vera

Naneste trochu gelu z aloe vera přímo na ránu. Provádějte tak 3 – 4krát denně. Poté nějakou chvíli nejezte a nepijte. Aloe vera je účinný protizánětlivý prostředek, který vás rychle zbaví infekce.

Jedlá soda

Především zmírňuje bolest a zánět. Vytvořte si z jedlé sody a vody pastu a potřete s ní bílé puchýřky. Po několika minutách si ústa vypláchněte teplou vodou. Opakujte 3 – 4krát denně.

Koriandr

Ulevuje od bolesti a brání rozvoji plísní v ústech. Vezměte hrst koriandrových listů a povařte je v šálku vody. Poté si ústa vypláchněte. Provádějte 3 – 4krát denně.

Šalvěj

Do 2 šálků vroucí vody přidejte 3 lžíce šalvějových listů. Počkejte, až odvar vychladne, a několikrát denně ústa vyplachujte.

Med

Má velice silný antiseptický účinek. Aplikujte na rány několikrát denně. Nelekněte se, na začátku můžete cítit mírnou bolest, ale brzy se nepříjemných puchýřků zbavíte.

Obrázky: Shutterstock