Mluvit o pohlavních orgánech není tabu. Překvapivé zajímavosti o mužském přirození

Jsou části těla, o kterých se veřejně příliš nemluví. Jednou z nich je zcela jistě i mužské pohlavní ústrojí. Pohlavní ústrojí je totiž i v moderní společnosti dvacátého prvního století považováno za velmi intimní a soukromou věc, která je tak trochu společenským tabu. Pojďme tedy toto tabu zbořit a říci si o penisu několik informací, které vám pravděpodobně při hodinách biologie zatajili.

Pomoc pro pacienty s popáleninami

Jistě z internetu či televize víte, že i v dnešní době existují společnosti, ve kterých je v dětském věku běžná tak zvaná obřízka. Pravděpodobně ale nevíte, že předkožka takto obřezaných dětí nachází své uplatnění v lékařství, neboť se používá ke kožním štěpům pro pacienty s popáleninami. Statistiky udávají, že z jedné předkožky lze kultivací získat až 23 000 metrů čtverečních nové kůže určené pro transplantace.

Kouření ovlivňuje velikost penisu

Pokud kouříte, škodíte svému zdraví v mnoha ohledech. Překvapivě je jedním z nich i skutečnost spojená s penisem, přesněji s jeho velikostí. Kouření má totiž za následek omezení cirkulace krve při erekci, což se projeví menší velikostí ztopořeného penisu, a to až o jeden centimetr.

Existují dva typy penisu

Výzkumy zabývající se mužským pohlavním ústrojím prokázaly, že existují dva typy penisu. Běžnějším typem je penis, který je v ochablém stavu poměrně malý, ale během erekce se až desetinásobně zvětší. Odhaduje se, že tento typ penisu má přibližně osmdesát procent všech mužů. Druhým typem je ten, kdy muž má v normálním stavu penis velký, ale erekcí ho již dále nezvětší.

Transplantace penisu

Pokud vás někdy napadlo, zda se dá transplantovat i tato část těla, věřte, že ano. Během operace je penis zemřelého dárce transplantován do jiného těla. V případě, že se transplantace podaří, je takovýto penis plně funkční. Provádí se rovněž operační zákrok zvaný rekonstrukce penisu a varlat, například poté, co byly vážně poškozeny.

Obrázky: Pixabay