Babské způsoby eliminace hemoroidů. Ulevte vašemu pozadí do pár minut i bez léků

Toto cévní onemocnění potrápí v životě každého druhého, ale patří k naprostým tabu, za které se lidé stydí. Hemoroidy nebo žilní městky se totiž objevují v dolní části konečníku nebo dokonce vyhřezávají ven. Jedná se o bolestivé a krvácivé onemocnění, které narušuje pohodlí. Hemoroidy je nutné řešit včas, aby nedošlo ke zhoršení, navíc lze využít některou z metod přírodního léčitelství.

Aloe Vera

Úžasným léčebným prostředkem nejen na vnější a vnitřní hemoroidy, ale také na jiná zánětlivá nebo kožní onemocnění, je aloe vera. Vyznačuje se protizánětlivými a hojivými účinky, pro léčbu se používají listy. Na vnější hemoroidy se používá šťáva z listů, která se roztírá na postižená místa. U vnitřních je nutností z listů odstranit trny, nakrájet na proužky a nechat zmrazit, poté přikládat na danou oblast pro zmírnění bolesti a zhojení zánětu.

Led

Led se používá pro zmírnění otoků a pro úlevu od akutní bolesti. Na postižené místo používejte led nebo malý balíček mražené zeleniny zabalený do látky. Přikládejte asi na 10 minut několikrát denně.

Olivový olej

Dalším pomocníkem, který se používá v lidovém léčitelství při hemoroidech, je olivový olej, který se vyznačuje protizánětlivými a antioxidačními účinky. Používá se k léčbě vnějších hemoroidů, kdy se masíruje daná oblast s kapkou oleje. Pro snížení zánětu je vhodné také jednou denně užívat 1 lžičku olivového oleje. Na vnitřní hemoroidy se doporučuje rozmačkat stroužek česneku a zmrazit jej s olivovým olejem do hranolu a poté vložit do konečníku. Po prvotním pálení dojde k úlevě, zmírnění otoku a zaléčení zánětu.

Citronová šťáva

Flavonoidy, které se vyskytují v citrusech, napomáhají léčbě zánětů a hemoroidů. Citronová šťáva navíc může poskytnou okamžitou úlevu při bolestech a posílit stěny krevních cév. Čerstvá se aplikuje na tampon, který se přikládá na danou oblast. Po chvilkovém brnění nastane uvolnění a zmírnění bolesti. Dále je vhodné pít horké mléko s vymačkanou šťávou z půlky citronu, při akutních stavech pomáhá jeden šálek každé tři hodiny.

Jablečný ocet

Jablečný ocet napomáhá zatažení krevních cév a poskytuje patřičnou úlevu při otocích a podráždění. Přikládá se namočený tampon v jablečném octu několikrát denně do zmizení otoku. Při hemoroidech se doporučuje také přidat lžičku jablečného octa do sklenice vody a vypít alespoň dvě denně pro změkčení stolice a snížení otoku.

Vilín virginský

Vilínu se přezdívá čarodějnická líska, jedná se o keř, jehož kůra a listy se používají na obklady, ale využít lze pro léčbu i tinkturu. Stačí namočit tampon, který se přikládá na bolavou oblast alespoň třikrát denně.

Černý čaj

Třísloviny z černého čaje napomáhají ke stažení krevních cév, čímž dochází ke snížení bolestí i zmenšení otoků. Stačí namočit sáček černého čaje do horké vody a nechat mírně vychladnout. Ještě teplý se přikládá na vnější hemoroidy asi na 10 minut. Během dne je vhodné čajovou kúru několikrát opakovat, aby otok splaskl a cévy se zatáhly.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Progressivehealth