Mladík ušel 32 kilometrů pěšky, aby se dostal první den do práce včas. Šéf jeho odhodlání ocenil nečekaným způsobem

Život přináší každý den velmi inspirativní příběhy. V jednom z nich hraje hlavní roli Walter Carr, 20letý mladík z Alabamy, kterému se porouchalo auto den předtím, než měl nastoupit do práce u stěhovací společnosti. „Co s tím?“ ptal se sám sebe a vyrazil ještě večer na cestu pěšky, aby se dostal do práce včas. Walterův čin nezůstal utajen a rychle se dostal do povědomí nejen na sociálních sítích. A upoutal také generálního ředitele, který se rozhodl ocenit nového zaměstnance nevšedním způsobem a rovnou mu daroval vůz!

Mladý vysokoškolák hlavně nechtěl zklamat

Bylo léto roku 2018, kdy dostal vysokoškolák Walter možnost přivydělat si jako stěhovák u firmy Bellhops. Večer předtím, než měl začít stěhovat spolu s kolegy u rodiny v Pelhamu, se mu však rozbilo auto. Jak to vyřešit? Zavolat šéfovi a říci mu, že hned první den nenastoupí, že má rozbité auto? Co když si bude myslet, že si vymýšlí a jen nechce nastoupit? Walterovi se honily hlavou myšlenky a pak se rozhodl a vyrazil ještě večer pěšky z Homewoodu. Čekalo na něj 32 kilometrů chůze.

Žádné výmluvy, jen jít kupředu

Sám měl jasno, že nechce být tím, kdo hledá důvody, proč něco nejde. Naopak řekl si, že za noc zvládne ujít danou vzdálenost a jeho víra mu pomáhala cestu zvládnout. Většina lidí by se pro tento krok nerozhodla. Leckdo se nebojí zavolat hned první den, že onemocněl, ale to není Walterův styl. Chtěl ukázat, že o práci stojí a nechtěl přijít pozdě. Na cestu proto musel vyrazit okamžitě, protože jej čekalo 32 kilometrů. Bohužel mezi městy v tu dobu není žádná autobusová doprava, proto šel po krajnici silnice. Kolem 4. hodiny ráno jej na jeho 23. kilometru zastavila policejní hlídka.

Ohromení policisté pomohli

Z policejního auta vystoupili dva policisté a chtěli vědět, co dělá Walter v noci v pustině na krajnici silnice. Vyprávěl jim proto svůj příběh, že chce dojít do práce včas, aby nezklamal hned v první pracovní den. Ohromení policisté jej zbytek cesty do Pelhamu svezli, a ještě předtím, než jej odvezli do domu, kde měl onen den začít stěhovat, mu koupili snídani, aby nabral energii po vyčerpávajícím pochodu noční tmou.

Manželé příběh zveřejní

Když Jenny Lameyová ráno uslyšela klepání na dveře, domnívala se, že se jedná o stěhováky, které si s manželem najala. Byli to však policisté, kteří dovezli Waltra až k nim domů s tím, že jim má dnes pomáhat a našli jej v půli cesty k jejich domu, když šel pěšky celou noc. Jenny se podělila o příběh s manželem a napsala o Walterovu počinu i na Facebook. Netrvalo dlouho a příspěvek se stal virálním, protože takovou odhodlanost a vůli nezklamat těžko něco překoná.

Ředitel ocenil odhodlání darem

Příspěvek se dostal až k samotnému řediteli společnosti Bellhops Luku Marklinovi. Chtěl se s Walterem setkat, aby mu sám poděkoval za to, jakou nahodil ve společnosti laťku, když se rozhodl jít pěšky do práce, aby nezklamal. „Definuje to motto naší společnosti a já bych nyní chtěl poděkovat. Tady máš klíčky od mého auta.“ Stalo se, ředitel odměnil svého nového zaměstnance vlastním vozem. Příběh se dostal následně do médií a Walter by oceněn i univerzitou a získal podporu vzdělávací organizace, které však následně on sám věnoval část peněz, které získal z fondu, který byl založený na jeho podporu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Apost.com