Baltská anomálie: Podivný objekt nalezený na dně moře ponechává velký prostor lidské fantazii

V červnu 2011 objevil tým výzkumníků ze Švédska v rámci expedice neobvyklý objekt v Baltském moři. Kovový předmět se nachází v působivé hloubce 80 metrů a je nepravděpodobné, že by se jednalo o předmět, kdy by při jeho vzniku nezasáhla lidská ruka. Později však, po detekování anomálních signálů, začali vědci pochybovat, že objekt byl vyroben na této planetě.

Nález jménem „Baltská anomálie“

Předmět dostal svůj vlastní název „Baltská anomálie“ a v každém případě si zaslouží svou pozornost. Jeho velikost dosahuje na délku v průměru asi 60 metrů a na výšku 8 metrů. Tvoří dokonalý kruh, což je první z věcí, nad kterou je třeba se pozastavit. Hladký povrch je na několika místech narušen prvky, které připomínají schodiště.

Teorie o původu

Okamžitě se objevily různé teorie o původu předmětu. Někteří přišli s návrhem, že se jedná o vesmírnou loď mimozemské civilizace, která havarovala na naší planetě, jiní, že jde o havarovanou německou ponorku, další, že objevili tajně vyvíjenou zbraň, jíž se nacisté rozhodli navždy pohřbít na dně oceánu. Nebo se pod vodou nachází pozůstatky pradávného města, jenž pohltilo moře?

Kovový nález vysílá signály

Signály vysílané kovovým nálezem mají negativní dopad na všechna zařízení v jeho blízkosti. Je tedy předmět vytvořen člověkem nebo se jedná o přírodní útvar či objekt, jenž vznikl bytostmi, které se nenachází na naší planetě? Otázek je spousta. Pravdou však je, že oceán je plný podivných nálezů, geologických útvarů, které ponechávají velký prostor pro lidskou fantazii.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Wikipedia.org