Banánovou slupku nevyhazujte. Pomůže s kosmetickými i zdravotními problémy

Jestli si občas ke svačině dáváte banán, využijte ho celý. Ve slupce se totiž skrývá spoustu vitamínů, které pomohou v boji proti různým onemocněním. Využít ji můžete na akné, vybělit si s ní zuby, nebo s ní rozjasníte pokožku. Můžete ji použít také na mozoly na nohou.

Čistá pokožka nebo bílé zuby díky slupce od banánu

Zapomeňte na drahé prostředky na bělení zubů, postačí vám banánová slupka. Obsahuje totiž látku, kyselinu citronovou, která pomáhá zuby vybělit. Jemně otírejte zuby slupkou a poté si je vyčistěte. Když tento postup budete dělat pravidelně, brzy uvidíte rozdíl.

Slupkou si také můžete potírat pokožku. Je bohatá na antioxidanty, takže pomáhá bojovat proti akné nebo mikrobům. Nejdříve si obličej umyjte a pořádně osušte. Vnitřkem banánové slupky si otřete všechny pupínky, nechte patnáct minut působit a poté si obličej opláchněte studenou vodou. Používejte dvakrát denně. Použít můžete také slupku společně s kurkumou.

Kousl vás komár? I se štípanci si slupka poradí

Polysacharidy, které banánová slupka obsahuje, zastavují otoky a svědění. Jestli vás poštípal hmyz, s klidným svědomím si bolavé místo můžete potírat banánovou slupkou. Během několika minut by svědění mělo přestat. Pomůže i proti zarudnutí nebo škrábancům.

Pomocí banánové slupky vám půjde lépe z kůže vytáhnout tříska. Zažil to snad každý z nás. Zaražená tříska v prstu nebo jinde v kůži není příjemná. Stačí vydlabat vnitřek slupky, dát na bolavé místo a omotat obvazem. Nechte působit nejlépe přes noc a poté obvaz sundejte – tříska by měla jít snadno vytáhnout.

Trápí vás mozoly na nohou? I tady slupka od banánu pomůže. Položte ji na mozol, několik hodin nechte působit, odstraňte a místo omyjte vodou. Slupka dokáže zmírnit i bolest v kolenou. Obsahuje vitaminy A, B, C a E, a ty pomáhají zesvětlit skvrny na pokožce. Stačí si postižená místa otírat slupkou jednou za dva dny. Poté si místa umyjte čistou vodou.

Obrázky: Pixabay