Koupě obyčejných banánů se změnila v horor. Po pár dnech skončila na jednotce intenzivní péče s podivným otokem a životem na vlásku

Rodiče 31leté ženy se nedokázali smířit s tragédií, která potkala jejich milovanou dceru. Nikdy by je nenapadlo, že by mohli čelit tak smutné situaci, zvláště na základě takové náhody, která se stala právě jejich dceři. Chtěla si jen koupit pár banánů, najednou skončila na jednotce intenzivní péče.

Otok se ukázal jako smrtelné nebezpečí

Kasie pochází z Dąbrówky v Polsku. Dne 8. června 2018 se probudila s podivným otokem na ruce. Vykazoval dvojité kousnutí, znak charakteristický pro skus od pavouka. Bolest byla každou hodinou silnější a silnější.

„Rozhodla jsem se jít do práce, ale začalo mě bolet břicho, zvracela jsem, měla jsem horečku. Na rukou se mi objevily tmavé puchýře, boláky plné mazu. Byla tam nekróza, neuvěřitelná bolest,“ říká Kasie. Žena nakonec šla k lékaři, který ji předepsal mast. Ta bohužel nepomohla.

Za rodiči už nedojela

Kasie plánovala odjet k rodičům, ale jakmile nastoupila do auta, cítila se ještě hůř. Zavolala si záchranku a omdlela. Okamžitě byla převezena na jednotku intenzivní péče. Ukázalo se, že 31letá žena je v kritickém stavu. Její ledviny selhávaly a krevní tlak dosahoval nebezpečně nízkých hodnot. Lékaři nepochybovali, že mají co do činění se sepsí, infekcí těla. Rodiče si vyslechli tragický verdikt, lékaři dávali ženě maximálně jeden den života.

Napadení pavoukem

Sepsi způsobil exotický pavouk hnědý poustevník. Napadl ji, když kupovala banány. Jed zaútočil na celé tělo. Na ženině předloktí zůstala odhalena kost. Lékaři se nejdříve domnívali, že nejlepším řešením bude amputace, ale nakonec bylo provedeno několik transplantací a ruka se zachránila. Tím to však neskončilo.

Byl tu další problém. Paréza, obrna končetin. Ruce a nohy reagovaly na podněty jen minimálně. Byla zřízena veřejná sbírka na Kasieinu rehabilitaci. Nakonec vše dopadlo dobře a žena přežila. Čekala ji dlouhá rekonvalescence, ale důležité je, že bojovala a vyhrála.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Wmeritum.pl