Barva stolice a četnost návštěvy toalety prozradí, jak jste na tom se zažíváním

Pracují-li naše střeva správně, chodíme na toaletu tak 2 – 3krát za den, záleží samozřejmě, kolik a co jsme jedli. Zpravidla, pokud naše tělo nevykazuje podezřelé příznaky, domníváme se, že jíme tak, jak máme, někdy lépe, někdy hůře, ale obecně, že je naše trávení v pořádku. Ovšem nemusí tomu tak být. Abyste zjistili, zdali se o své zažívání nemusíte bát, poradíme vám trik s červenou řepou.

Test s červenou řepou

Nahromaděný odpad v našem organismu zpravidla bývá vyloučen do 24 hodin po jídle, zřídka až za 2 – 3 dny. Zkontrolovat, zdali je s naším žaludkem vše v pořádku, můžeme pomocí červené řepy. Řepa dokáže stolici obarvit dočervena a v tu chvíli poznáme, jak na tom naše vylučování odpadu je. Díky červené barvě poznáte, jak dlouho vašemu tělu trvá, než vyloučí veškerý odpad ven. Podobný trik můžete provést i se špenátem, který naopak zbarví stolici zeleně.

Správné pohyby střev

Je třeba hledět nejen na zbarvení stolice, ale i na častost vyprazdňování. Pokud chodíte na toaletu 3x denně, znamená to, že váš příjem živin je špatný. Naopak 1x denně značí, že pohyby střev jsou velice pomalé, takže většina toxinů se ukládá na stěně tlustého střeva.

Co nám naznačuje nadýmání?

Nadýmání naznačuje, že v žaludku dochází k určitému kvašení, nestrávené jídlo nebylo řádně vyloučeno.

Pokud u sebe pozorujete tyto odchylky od normálu již delší dobu, doporučuje se změna životního stylu nebo návštěva odborníka.

Obrázky: Freepik