Pryč s klíštětem do pár vteřin. Stačí jen provázek a pevná ruka

Vydáme-li se na procházku do přírody, vždy musíme brát v úvahu, že si s sebou zpět můžeme přinést nevítaného hosta. Řeč je o klíšťatech, jejichž kousnutí mohou být pro některé opravdu nebezpečná. Proto je nejlepší se jej okamžitě zbavit. Ukážeme vám neobvyklou metodu, jak to udělat.

Stačí jen nit a pevná ruka

Nejdříve je třeba podotknout, že se nejedná o nic nebezpečného. Ve skutečnosti je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak klíště odstranit. Vezměte nit, vytvořte na ní očko a to přiložte ke klíštěti. Začněte utahovat tak, aby se hmyz chytil do uzle a teď s nití rolujte mezi prsty, dokud se klíště nevykroutí a vy jej budete moci vytáhnout.

Promažte ho

Metodu s tyčinkou do uší jistě znáte, ale proč si ji nepřipomenout. Klíště můžete vykroutit i pomocí vatové tyčinky a krému nebo oleje. Pořádně postižené místo promažte, včetně nástroje, který budete používat. Začněte tyčinkou kroužit kolem dokola v místě kousnutí, dokud se klíště nepustí.

Tím to nekončí

Pokud se rozhodnete klíště sami odstranit, nezapomeňte, že je třeba místo na kůži několik dní poté pečlivě pozorovat. Jakmile bude zarudlé, na nic nečekejte a navštivte lékaře.

Obrázky: Pixabay