Během kvalitního spánku můžeme získat energii i krásu, ale také spálit tuk a chránit naše zdraví. Vyzkoušejte tento vánoční medovo-skořicový hrnek plný zdraví

Směs vody, skořice a medu je skvělá pro naše tělo nejen v rámci zdraví, ale také ve způsobu hubnutí. Jedná se totiž o přírodní recept, jak spálit tuk, urychlit metabolismus, udržet si postavu a zároveň zlepšit své zdraví. Recept je velmi účinný především díky nutričnímu obsahu ingrediencí.

Med je sladký nektar velmi bohatý na různé esenciální vitamíny a minerály – vitamín B, fosfor, draslík, vápník, hořčík a sodík, jež zlepšují trávení, zvyšují energii, urychlují metabolismus a napomáhají při hubnutí. Med je tou nejlepší alternativou cukru, jenž můžete přidat téměř do čehokoliv.

Skořice se řadí mezi zdravá sladká koření, která regulují hladinu cholesterolu a cukru v krvi, zlepšují tok krve a působí jako prevence před různými kardiovaskulárním poruchami. Také mohou potlačovat zažívací problémy a pomoci spálit přebytečný tuk v těle.

Citróny zřejmě netřeba nijak zvlášť představovat, co se zdravotních výhod týká, ale přece jen není na škodu si připomenout, že citróny jsou bohaté na vitamín C, vápník, hořčík, draslík, kyselinu citrónovou, bioflavonoidy, pektin a limonen. To vše dohromady posiluje imunitní systém a pomáhá tělu v boji proti infekcím.

Ingredience

  • ½ ČL mleté skořice
  • 1 ČL medu
  • 200 ml vody
  • citrónová šťáva

Příprava

Uveďte vodu do varu a přidejte skořici. Vařte asi 30 minut a poté nechte vodu vychladnout. Přidejte lžičku medu a umístěte směs do ledničky. Dle chuti můžete nakapat trochu citrónové šťávy. Pijte vždy jeden šálek před spaním. A proč? Má to svůj důvod. Protože nápoj je lékem, který je účinný především, jsme-li v klidu.

Dopřejte si hrnek plný zdraví, jenž vám pomůže nejen snadněji hubnout, ale také vás ochrání před nachlazením a chřipkou, zmírní zánětlivé stavy, zabrání potížím s trávením a rakovině žaludku a posílí imunitní systém. Začněte už dnes!

zdroj: www.naturalhealingmagazine.com