Jsou pro vás procházky zdlouhavé a nemáte na ně čas? Zkraťte dobu a zapojte těchto pár posilovacích cviků

Máte děti, moc práce nebo vás jednoduše nebaví zdlouhavé procházky a hodinová cvičení? Zkraťte si dobu chůze na 20 minut a doplňte ji několika posilovacími cviky. Rychleji a efektivněji si vybudujete svaly, spálíte více kalorií a udržíte vaše tělo déle mladé. Kombinujte chůzi, která podporuje kardiovaskulární systém, s jednoduchými krátkými cviky. Vše spočívá ve 20 minutách chůze a 5 minutách cvičení.

První minuta: Výpady vzad s výkopem

Ustupte pravou nohou vzad do výpadu a při návratu zpět vykopněte stejnou nohu před sebe a znovu se vraťte do výpadu vzad. Takto opakujte 25 vteřin, poté vyměňte nohy a odpočiňte si 10 vteřin než přejdete do druhé minuty.

Druhá minuta: Dotkněte se palců u nohy

Lehněte si na záda a rozpažte ruce. Nohy by měly být na šířku ramen. Zvedněte levou nohu a pravou rukou se dotkněte palce u nohy. Střídavě opakujte 45 vteřin. Poté odpočívejte 15 vteřin než přejdete do třetí minuty.

Třetí minuta: Dřepy se zvednutými patami

Postavte se na šířku boků a udělejte dřep. Při návratu do stoje zvedněte paty a vytáhněte lýtka, položte paty zpět na podlahu a znovu udělejte dřep. Takto opakujte opět 45 vteřin a dalších 15 vteřin odpočívejte.

Čtvrtá minuta: Most

Lehněte si a pokrčte kolena. Zapřete se dlaněmi o podlahu, zvedněte zpevněná hýždě a mírně se zhoupněte v bocích. Opakujte 45 vteřin a dalších 15 vteřin odpočívejte.

Pátá minuta: Prkno s pokrčenými koleny

Začněte v pozici prkna s lokty na zemi a tělem v přímce. Zpevněte břicho a ohněte pravé koleno tak, aby se dotklo země. Narovnejte a opakujte s levou nohou. Střídejte 45 vteřin a máte hotovo!

zdroj: www.womansday.com