Berete se příliš vážně? Poradíme vám, jak si v nabitém programu najít čas pro kousek zábavy a vychladnout

Nandaváte si toho na talíř hodně? Mezi prací, rodinou a dalšími povinnostmi je snadné cítit, že svět leží na vašich bedrech a bez vás by ho čekala jen zkáza. Pokud vám tato představa připadá dobrá, máme pro vás radu – klid! Váš život bude mnohem vyrovnanější, uvolněnější a příjemnější, pokud se uklidníte a trochu vychladnete.

Nepanikařte

Často, když se něco pokazí, ve vaší mysli se už tvoří veškeré hrůzy, které by mohly nastat. To je obvykle způsobeno buď strachem z nejistoty nebo nedostatkem důvěry v sebe sama a ve schopnosti znovu povstat. Dívejte se na chyby jako na nové výzvy a příležitost k poučení.

Najděte si trochu uvolnění

Vzhledem ke všem povinnostem, které na sebe každý den kladete, není divu, že máte pocit, že musíte pro všechny dělat všechno, stíhat vše a být jednoduše dokonalými. Ale pamatujte si, že jste pouze člověk! Chyby jsou součástí nás samých, není možné, abychom byli bezchybní. A je naprosto v pořádku, když to uvidí i ostatní, je velmi nepravděpodobné, že by vás za to nějak soudili, protože jsou to také jen lidé se svými osobními vadami.

Nechte některé věci plavat

Nemusíte vždy a všechno vyhrát. I když nejde projekt v práci tak, jak byste si představovali přesto, že jste do něj dali všechno, nechte to plavat. Nepokračujte v bičování sebe sama, to jen zničí vaši důvěru.

Někdy věci odložte

Samozřejmě ne všechno a vždy, ale pokud existuje úkol, který může počkat hodinu nebo jen 15 minut, udělejte si čas a dopřejte si něco zábavného nebo relaxačního. Jen práce a žádná zábava činí život nudným. Ačkoli toho někdy můžete mít hodně a prostě se nedá nic dělat než pracovat, obecně se ujistěte, že si ve svém rozvrhu občas najdete čas pro kousek zábavy.

Jak jste dopadli vy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com