Strava versus cvičení: Co je tím pravým klíčem ke zdravé váze a vysněné postavě

Věčný boj mezi cvičením a stravou aneb co z těchto dvou je klíčem ke zdravé váze. Jak se totiž ukazuje, jeden je důležitější než druhý a my už víme který. Chcete-li zhubnout, je lepší sázet na jídlo.

Pro hubnutí je důležitější strava

Navzdory tomu, jak všude slyšíme a čteme, že je důležité potit krev a pálit tuky v posilovně, je dokázáno, že lidé, kteří pouze upravili svůj jídelníček, ztratili více na váze než ti, kteří pouze zvyšují svou fyzickou aktivitu. A proč tomu tak je? Jednoduše řečeno, je snazší se kaloriím vyhnout než je spalovat.

Nemůžete cvičit a zároveň mít špatnou stravu

Pokud si nebudete dávat pozor na velikost porcí, je možné, že začnete jíst více po zahájení nové tréninkové rutiny. Nejen, že se vaše chuť k jídlu přirozeně zvýší kvůli spálené energii, ale také se můžete vyhýbat zdravým potravinám, protože zpravidla se u lidí objeví myšlenka „spálil jsem hodně kalorií, můžu si dopřát“ a celá vaše práce přijde nazmar. Pokud cvičíte bez výsledků, je tedy pravděpodobné, že na vině je vaše strava.

Největší výhody plynou ze spojení zdravé stravy a cvičení

Samozřejmě, že je to tak! Spojení zdravé stravy a cvičení je mnohem účinnější než samotné cvičení nebo změna jídelníčku. Zaměření se na obě metody vám pomůže získat dlouhodobé výsledky a snazší osvojení  zdravých návyků. Budete šťastnější a zdravější, protože kombinace obou má pozitivní vliv na srdce, funkci imunitního systému, zlepšení spánku a celkové duševní zdraví.

Pokud tedy chcete pouze jedno, změna stravy je rozhodně cennější, chcete-li však žít zdravější život, spojte změnu jídelníčku se cvičením.

Jak jste na tom vy? Dáváte si pozor na to, co jíte nebo se chodíte potit do posiloven? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: msn.com