Bezdomovec nalezl snubní prsten a započal neočekávaný sled událostí, který mu obrátil život vzhůru nohama

Zákon říká, že jakmile najdete něco na ulici (peněženku, mobilní telefon apod.), měli byste se snažit najít majitele, anebo předmět předat policii, která majitele najde a majetek mu vrátí. Mnoho lidí to bohužel nedělá a nalezený předmět si nechá. Velmi logické se to zdá především u bezdomovců, kteří nic nemají a prodáním mobilního telefonu nebo drahého šperku mohou získat peníze, které by jinak neměli. Dnešní příběh je ovšem o velmi netradičním bezdomovci.

Velká laskavost od muže, který nemá nic

Billy je bezdomovec a jednoho dne se mu podařilo na ulici najít diamantový zásnubní prsten v hodnotě 4 tisíce dolarů (přes 85 tisíc korun). Většina lidí by si ho nechala, prodala a využila získané peníze. On se ovšem rozhodl jinak. Jeho laskavost přitom byla oceněna a lidé ho zahrnuli dary, které by si nepředstavil ani v nejdivočejších snech.

Vděčný pár se odvděčil

Pár, kterému prsten patřil, a byl navrácen od Billyho, se rozhodl založit crowdfundingový fond, kde pro muže vybrali neuvěřitelných 190 tisíc dolarů (přes 4 miliony korun)! Billy, celým jménem Billy Ray Harri (55 let), se již dlouhou dobu protloukal životem jen díky almužnám od kolemjdoucích a žil na ulici. Jak se stalo, že měl najednou v ruce prsten za 4 tisíce dolarů?

Šťastná náhoda

Prsten omylem skončil v Billyho šálku, když mu žena přispívala drobnými. Jakmile si to uvědomil, měl nutkání ho nechat zastavit, ale spravedlnost byla silnější. Vrátil prsten ženě, která za to bylo skutečně vděčná. Chtěla mu jeho laskavé gesto oplatit a výsledek nečekala ani ona.

Začal nový život

Díky penězům, které pro něj vybrala, může Billy začít zcela nový život a konečně již nemusí žít na ulici. Čeká ho nyní nový a mnohem lepší život, za který je velmi vděčný. Jak je vidět, laskavost a poctivost vám může přinést nejen dobrý pocit, ale také vám jiní lidé mohou tyto vlastnosti oplatit stejnou mincí a zlepšit váš život.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com