Maratonská běžkyně absolvovala již nespočet závodů, ale tento byl pro ni zcela jiný! Tentokrát zasáhla srdce všech diváků i pořadatelů akce!

Maratonská běžkyně obměkčila srdce všech lidí po celém světě tím nejsladším způsobem. Khemjira z Bangkoku je vášnivou běžkyní a pravidelně se účastní maratonu ve své domovině. Při jednom z takovým závodů si všimla malého štěňátka u silnice. V tu chvíli jí zbývalo asi 30 km do cíle. Štěně bylo zcela opuštěné, nikde žádná matka ani psí sourozenci.

Všichni ostatní běžci se soustředili jen na vítězství a snažili se pejskovi vyhnout. Khemjira ale ne! Pochopila, že projev soucitu a laskavosti stojí za mnohem víc než výhra maratonu. Obětovala tedy svůj drahocenný čas, pomalu se přiblížila ke štěněti a vzala jej do náruče. Poté s ním doběhla zbývajících 30 km do cíle. Samozřejmě, že existovalo více možností, jak zvíře zachránit – mohla jej předat ochotnému divákovi nebo pořadatelům závodu, ale neudělala to. Rozhodla se celý zbytek cesty absolvovat se svým novým chlupatým kamarádem.

Noví přátelé společně proběhli cílovou čárou, ale to rozhodně nebyl konec jejich příběhu. Khemjira se rozhodla udělat z malého štěněte člena své rodiny a odnesla si jej domů, aby ho pojmenovala Nong Chom. Veterinář potvrdil, že Nong Chom je naprosto zdravý a později ho Khemjira představila své psí rodince, kterou už má doma. Nong Chom okamžitě zapadl.

Khemjira ještě pro jistotu zkontrolovala místo, kde Nong Choma našla, zdali se po okolí nepotuluje jeho opuštěná matka s ostatními štěňaty, ale zdálo se, že Nong Chom byl úplně sám. Sladký pejsek je nyní obklopen láskou, má nový domov a rodinu, kterou je nyní součástí. Doufáme, že si všichni zůstanou blízkými už navždy.

Jak se vám dnešní příběh líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou. Je to krásný projev lidskosti, který bychom měli mezi sebou šířit.

Zdroj: faithpanda.com