Čtyři roky lidé čekali, kdyby budou moci tento jedinečný sochařský skvost, ponořený na dně hlubokého jezera, opět vidět. Nyní se dočkali! Pokořili dosavadní rekord v návštěvnosti?

Stovky lidí přicestovaly do malého severního města Petoskey v Michiganu, aby se mohly potěšit pohledem na sochu Ježíše Krista na kříži v životní velikosti na dně Michiganského jezera. Nepřátelské počasí bohužel nikomu nedovolovalo již od roku 2015 zahlédnout 3,5 metru dlouhý a zhruba 900 kg těžký náboženský symbol z mramoru. V roce 2015 jej navštívil rekordní počet lidí, který dosahoval 2 021 přihlížejících.

Jediný svého druhu

Michiganské jezero je v současné době zamrzlé a dělníci museli vysekat díru do ledu, aby cca 1 200 turistů mohlo opět spatřit tento jedinečný skvost, o němž se tvrdí, že je jediným svého druhu, který je ponořen ve sladké vodě.

Zdroj: faithpanda.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Vše začalo v roce 1956

Příběh této sochy údajně začal v roce 1956, kdy si rodina, po smrti svého 15letého chlapce, objednala mramorový krucifix z Itálie. Bohužel se nakonec rozhodla jej odmítnout, protože při převozu došlo k poškození a vyžádala si tak nový. Odmítnutá socha byla zakoupena členem místního potápěčského klubu, který jej umístil na dno jezera jako památku na potápěče, jenž se utopil v jiném nedalekém jezeře.

První veřejná prohlídka proběhla v roce 1986 a v roce 2015 padl rekord v počtu lidí, který sochu navštívil. Od té doby tenký led a špatné počasí způsobily uzavření místa. Až doposud! Časem se socha stala jakousi svatyní, uctívající všechny ty, kteří ve vodě našli smrt.

Také byste rádi navštívili takové místo? Jen z fotografií člověku běhá mráz po zádech, což teprve vidět tak impozantní věc na vlastní oči. Sdílejte článek mezi všemi milovníky podobných unikátů.

Zdroj: faithpanda.com