Běžné zvyky před spaním, které způsobují přibírání na hmotnosti během noci

Stejně jako můžete přes noc hubnout, můžete i nabírat na váze. K tomu existuje mnoho důvodů, především naše návyky před spaním, které výrazně ovlivňují tělesnou hmotnost. Nicméně pro ideální řešení nejdříve musíme najít příčinu. Až když jsme si vědomi toho, co děláme špatně, můžeme těmto běžným chybám předejít.

Vstáváte příliš pozdě

Vstávat co nejpozději je chyba, protože si krátíte čas na přípravu zdravé snídaně a plánování dalších jídel během dne. Kromě toho budete spěchat, takže zvýšíte hladinu kortizolu, což ovlivní vaši schopnost kontrolovat stravu. Probuďte se v rozumném čase.

Konzumujete kofein pozdě večer

Kofein v pozdních odpoledních hodinách nebo večer může vést k začarovanému kruhu. Pijete kávu, nejste unavení, nemáte dostatek odpočinku, jste unavení další den, pijete kávu znovu a tak dále. To způsobuje, že konzumujete více kalorií. Vyměňte kávu za bylinkový čaj, který vás uvolní a nebude vám bránit v kvalitním spánku.

Jíte velké večeře

Jíst příliš velké večeře může zničit veškeré úsilí, které jste během dne vynaložili, abyste se drželi správné stravy. Musíte si jídlo na celý den rozplánovat, abyste se vyhnuli pokušení volit nezdravé svačinky. Zkuste oklamat váš mozek a servírovat večeři na menším talíři, abyste se cítil plnější i přesto, že jste toho snědli méně, než jste zvyklí.

Používáte elektronická zařízení před spaním

Používání počítače nebo chytrého telefonu před spaním je velmi škodlivé, protože modré světlo vyzařované těmito zařízeními ovlivňuje tvorbu melatoninu, který slouží k navození spánku. Druhý den se budete cítit unavenější. Snažte se strávit 30 minut před spaním mimo jakékoli elektronické zařízení. Raději si přečtěte knihu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, ZDROJE: prevention.com, thehealthy.com