Boj s anémií přírodní cestou: Zařaďte do jídelníčku tyto potraviny bohaté na železo

Anémie je stav související s jídlem. Obvykle je totiž způsobena špatnou výživou. Zařaďte tedy do své stravy potraviny, které vám pomohou doplnit dostatek železa, aby vás chudokrevnost již nadále netrápila. Kromě potravin bohatých na železo byste do svého jídelníčku měli zařadit i vitamín C, abyste mohli úspěšně bojovat s anémií. Pomáhá při vstřebávání železa.

Červené maso

Červené maso také obsahuje vysoké množství železa. Na každých 100 gramů masa získáte 3 mg železa. Ale ujistěte se, že červené maso, které jíte, nemá příliš mnoho tuku.

Sušené fíky

Další potravinou, která vám pomůže v boji s anémií, jsou sušené fíky, které obsahují 4,2 mg železa na 100 gramů. Čerstvé fíky obsahují také železo, ale v menším množství-0,6 mg na 100 gramů.

Kiwi

Nakrájejte si kiwi do misky a jezte třeba u oblíbeného seriálu místo chipsů. Sice neobsahuje železo, ale dodává vašemu tělu značné množství vitamínu C, který napomáhá ke vstřebávání železa z jiných zdrojů.

Čočka

Čočka vám dodá 3,3 mg železa na 100 gramů. Kromě toho obsahuje také základní živiny, jako je kyselina listová a měď.

Oves

Oves je obilnina, která dokáže tělu dodat až 5 mg železa. Šálek ovsa vám tedy může poskytnout 50 % vaší denní potřeby železa. Připravit si jej můžete různými způsoby, aby vám co nejvíce chutnal.

Pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice nabízejí úžasnou rozmanitost velkého množství minerálů, stopových prvků a bílkovin. Obsahují také všechny vitamíny skupiny B.

Pistácie

Pistácie vám mohou pomoci v boji s anémií, protože vám dodají 3,9 mg železa na 100 gramů. Obsahují také 1,2 mg mědi na 100 gramů, což je další nedostatečný kov, jenž může být příčinou rozvoje anémie. Kombinace těchto dvou prvků vám pomůže v boji s tímto zdravotním problémem.

Všechny tyto potraviny dohromady vytvářejí ochrannou bariéru proti chudokrevnosti. Nezapomeňte však, že byste se měli poradit s odborníkem, který vám s potřebnou léčbou pomůže nejlépe. Bude vás informovat o potravinách, které byste měli konzumovat podle svých potřeb.

Úvodní obrázek: Shutterstock,

ZDROJE: verywellhealth.com, pharmeasy.in