Jednoduchý trik pro čištění oken a zrcadel. Jako nástroj použijte obyčejnou bramboru

Upatlaná skla a zrcadla jsou v našich domácnostech častým problémem, zvláště máte-li malé děti, které mají tendenci se všeho dotýkat. Neustále chodíte kolem a stříkáte čisticí prostředek, leštíte lesklé povrchy a máte pocit, že tomu není konec. Chcete-li se však vyhnout chemikáliím a netoužíte zrovna po tom, aby vaše domácnost čpěla po čisticích prostředcích z obchodů, zajděte do kuchyně a použijte surovinu, kterou má doma každý – brambory.

Nečekané využití brambor

Brambory jsou jednou z nejoblíbenějších příloh. Jak se ale ukazuje, mají i další využití, které si uvědomuje jen hrstka lidí. Věděli jste, že vám mohou pomoci při mytí oken? Určitě jste už nejednou měli problém s nepoddajnými usazeninami a skvrnami od deště, otisky prstů na vašich oknech a zrcadlech. Mytí oken je zdlouhavá práce, ale teď už tomu tak být nemusí.

 

Stačí ukrojit polovinu nebo plátek brambory a potřít s ní okna nebo zrcadla. Snažte se, aby byl povrch pokrytý šťávou. Následně použijte hadřík z mikrovlákna a vyleštěte. Vaše okna a zrcadla zůstanou zářivě čistá.

Vodu z vařených brambor nevylévejte

Bude se vám hodit i voda z vařených brambor. Nikdy ji nevylévejte. Bude se hodit na leštění příborů nebo stříbrných šperků. Předměty ponořte do vychlazené vody z vařených brambor a hodinu nechte působit. Poté je vyleštěte hadříkem z mikrovlákna.

Použít ji můžete i na mytí podlah pokrytých linoleem. Brambory mohou být také užitečné při čištění kovových předmětů pokrytých rzí kvůli kyselině šťavelové, jež je v nich přítomna.

Úvodní obrázek: Shutterstock, ZDROJ: wikihow.com