Jak sama zmírnit porodní bolesti? Doma máte běžný nástroj, kterým vám pomůže oklamat mozek

Těhotenství je nejen požehnaný stav, ale také období, kterého se ženy velmi bojí. Nevědí, co se při porodu bude dít, zda vše půjde podle plánu a miminko se narodí zdravé. Mnoho otázek, ale málo odpovědí. Právě tehdy začnou často uvažovat o císařském řezu, který je pro mnohé „bezpečnějším a klidnějším“ způsobem porodu.

Nečekaný nástroj

Samozřejmě není nutné nikoho přesvědčovat, že porod je 100% bezproblémový a žádná bolest neexistuje. Jsou však metody, kterými je možné si pomoci. Jak se ukázalo, jedním z nástrojů, jak udělat porod snesitelnějším, je hřeben.

Nejlepší možná anestezie

Ano, čtete správně. Tento nenápadný předmět svým použitím překvapil tisíce žen, které se o radu podělily na sociálních sítích. Hřeben, který obvykle používáme k rozčesávání vlasů, může v případě těhotných žen fungovat jako nejlepší možná anestezie.

Zatlačte si hřeben do ruky

Hlavní myšlenkou je jemné zapíchnutí zoubků hřebínku do ruky – bude fungovat jako akupunktura a díky tomu může žena pociťovat úlevu při porodu. Tato aplikace je ověřena dokonce i vědecky. Mozek se soustředí maximálně na pár vjemů současně a jelikož nervová zakončení v rukou jsou blíže, dostanou se k mozku jako první. Dochází tak k určitému klamání tělem, které je schopno i na chvíli zapomenout na porodní bolesti.

Ověřeno těhotnými ženami

Vyskytly se i případy mladých matek, které účinnost této metody samy potvrdily. Objevily se komentáře, které jasně ukázaly, že může skutečně fungovat. Při porodu jedna žena drtila v ruce plastového ježka, což jí přineslo úlevu. Druhá uvedla, že ji manžel při porodu jemně štípl do ramene, to podle ní funguje podobně jako hřeben.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Parents.com