Bílý švýcarský ovčák adoptoval osiřelé mládě vačice. Takové přátelství a mateřská láska se jen tak nevidí

Každý rok umírají stovky osiřelých zvířat, protože jejich rodiče srazí auto nebo je někdo uloví. Zraněným zvířatům často nemá kdo poskytnout pomoc, ochranu, výživu a teplo, které potřebují k přežití po vážném zranění. Jejich mláďata bohužel zůstávají sama a často i mladí zemřou, protože nemají nikoho, kdo by o ně pečoval. Někdy se ale stane zázrak.

Osiřelá vačice potřebovala nový domov

Vačice rozhodně nejsou druhem zvířete, které bychom si běžně brali domů. Jeden takový jedinec měl velké štěstí. Mládě vačice pojmenovaná Poncho našli dobří lidé přilepené na boku své zesnulé matky, kterou srazilo auto. Poncho byl velmi křehký a sám by zaručeně zahynul, kdyby ho nenašli a nerozhodli se o něj postarat.

Nezbytná veterinární péče

Drobý Poncho dostal potřebnou veterinární péči, ale stále potřeboval matku nebo někoho, kdo by o něj pečoval. V té době se objevila velmi netradiční a překvapivá pomoc, která se rozhodla zasáhnout, malé bezbranné zvíře  adoptovat a pečovat o něj jako o vlastní.

Netradiční matka malé vačice

Hantu, fenka bílého švýcarského ovčáka, se rychle spojila s Ponchem a ti dva se stali nerozlučnými společníky. Hantu se nikdy nedostalo vlastních štěňat, a proto se její mateřské instinkty rozvinuly ve chvíli, kdy se setkala s Ponchem. Poncho se dokonce naučil jezdit na hřebě Hantu stejně, jako by jezdil na hřbetě své vlastní matky.

Stále nejlepšími přáteli

Nebudete tomu věřit, ale Poncho je dnes zcela dospělou vačicí a stále jsou s Hantu nejlepšími přáteli. Chodí společně na procházky do lesa a Poncho stále jezdí na jejích zádech, i když je dospělý. Koneckonců se tam stále velmi dobře vejde, protože jeho adoptivní matka je mnohem větší než ta biologická. Takové přátelství a mateřská láska se jen tak nevidí a je úžasné, že se fena dokázala postarat o mládě, které bylo tak odlišné od ní samotné. Je to nádherný příklad toho, že bychom neměli nikoho soudit a měli bychom milovat každého bez ohledu na jeho vzhled.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dogdispatch.com