Bílých skvrn od deodorantu se můžete snadno zbavit prostředky z kuchyně

Skvrny od antiperspirantů, především od těch tuhých, se velice obtížně odstraňují. Ale to neznamená, že se jedná o neřešitelný problém. Osvědčené domácí prostředky, které najdete v každé kuchyni, mohou přijít na pomoc. Zde jsou nejúčinnější způsoby, jak se skvrn od deodorantů a antiperspirantů zbavit.

Mýdlo a prací prostředek

Čerstvé skvrny od antiperspirantu nebo potu lze snadno odstranit klasickým mýdlem nebo pracím prostředkem. Nejdříve je potřeba napěnit postižené místo, nechat 15 – 30 minut, aby pěna začala na látku působit a poté důkladně opláchnout.

Vodka

U černých nebo obecně tmavých kusů oblečení je vhodné použít na skvrny od deodorantů tekutiny obsahující alkohol. U oděvu na místo, kde je podpaží, aplikujte trochu vodky a otírejte vatovým tampónkem. Popřípadě můžete také přiložit vlhčený ubrousek s alkoholem a nechat působit 1,5 – 2 hodiny.

Sůl

Tato metoda umožňujte odstranit bílé skvrny od deodorantu na černé textilii nebo žluté a šedé nečistoty na bílé látce. Naneste tenkou vrstvu navlhčené soli a jemně vetřete. Poté očistěte hadříkem a vyperte. U oblečení z vlny se doporučuje připravit solný roztok, aby nedošlo k poškození tkaniny suchou solí. Namočte postiženou oblast na půl hodiny nebo hodinu a poté vyperte.

Citrónová šťáva nebo 9% ocet

Tyto nástroje jsou vhodné k odstranění skvrn od deodorantu na vlněných, pletených nebo hedvábných šatech. Položte oděv na rovnou plochu a namočte podpaží citrónovou šťávou nebo octem. Jakmile uvidíte, že skvrna zmizela, oblečení vyperte.

Co je dobré vědět

Myslíme si, že prevence před vznikem zápachu od potu je možná pouze kosmetickými prostředky, jako jsou právě deodoranty nebo antiperspiranty. Ale pravdou je, že tyto nástroje zahrnují parabeny škodlivé pro naše zdraví, chemické sloučeniny, jež v těle vyvolávají nežádoucí procesy. V takovém případě je rozumnější vybírat si sice dražší, ale přírodní produkty pro péči o podpaží.

Obrázky: Freepik