Bizarní světové zákony, které jsou stále platné a nad kterými zůstává rozum stát

Pokud patříte k lidem, kteří rádi zpochybňují některá rozhodnutí lidské společnosti, dnes vám k tomu dáme pár dalších důvodů. Zatímco většina zákonů chrání zájmy jednotlivce a společnosti, tu a tam se objeví i některé nelogické a upřímně řečeno, velice hloupé, nad kterými zůstává zdravý rozum stát. Naštěstí existuje jen malá pravděpodobnost, že by byly někdy vynuceny, ale přesto jsou stále platné.

Preclíky k pivu? Neexistuje

Pokud někdy navštívíte Severní Dakotu, dejte si pozor, co si objednáváte. Pivo a preclíky v jakémkoli baru a restauraci dohromady nikdy nedostanete. Nejsme si zcela jistí, k jakému účelu tento zákon slouží, ale možná tam mají preclíky tak dobré, že nechtějí jejich chuť pokazit alkoholem.

Vánoční ozdoby raději ukliďte co nejdříve

To, že jsou vánoční ozdoby ve výlohách obchodů už od října, je zcela v pořádku, ale pozor, budete-li mít vánoční ozdobu až do poloviny ledna ve státě Maine. To je totiž nezákonné.

Nesmíte zemřít na území britského parlamentu

Mohli byste se prosím zdržet veškerého umírání, dokud neopustíte budovu parlamentu? Děkujeme. Ušetříte tak svou rodinu soudních sporů.

Splachování toalety po desáté hodině večer

Ve Švédsku mají takový zákon, který vám zakazuje splachovat záchod po desáté hodině večer. Co ale dělat, když na vás přijdou střevní potíže pozdě v noci, to už se nikde nepíše.

Písemné povolení pro nošení zubní protézy

Jste-li žena a máte problém se zuby, nikdy se nestěhujte do Vermontu. Váš manžel vám totiž musí udělit písemné povolení, pokud budete potřebovat umělé zuby. 

Vysavač je jen váš a nikoho jiného

Sousedé v Coloradu mohou mezi sebou sdílet cokoli, možná i partnery, ale na vysavač zapomeňte. Ten je zákaz půjčovat!

Co říkáte na tyto bizarní světové zákony? Napište nám své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: list25.com