Bláznivá konspirační teorie přivádí fanoušky slavného Titanicu k šílenství. Možná to nebylo tak, jak jsme si všichni mysleli

Film Titanic se ve své době stal nejvýdělečnějším snímkem v historii. Zaznamenal obrovský úspěch ještě před uvedením do kin. Následně byl nominován na 14 Oscarů, z nichž 11 proměnil ve výhru, což je dosavadní rekord. Přestože je film založen na skutečných událostech, fantazie fanoušků nezná mezí. Některé jejich teorie jsou opravdu bláznivé, i když jedna z nich by možná mohla dávat smysl.

Může Jack za potopení Titanicu?

Tato teorie uvádí, že Jack cestoval zpět v čase na Titanic, aby jej mohl potopit. Můžete se ptát, jaký to má smysl. Tato teorie je založena především na velkém množství historických chyb, které film obsahuje. Jak všichni víme, je lepší a mnohem zábavnější vymýšlet šílené teorie o našem oblíbeném snímku než si přiznat, že je prolezlý chybami.

Detaily potvrzující bláznivou teorii

Pokračujeme-li v příběhu, některé detaily teorii o Jackově cestování v čase potvrzují. Jack mluvil o rybaření v jezeře Wissota, umělém jezeře vytvořeném o 5 let později. Také slíbil Rose, že ji vezme na horskou dráhu, která ještě nebyla známa.

Noc, kdy Jack potkal Rose

Navíc, co vůbec dělal Jack na palubě lodi tu noc, kdy potkal Rose? Jako kdyby věděl, že ji musí zachránit, protože kvůli chladu nebylo možné, abyste byli na palubě jen tak na procházce nebo leželi na lavičce a pozorovali hvězdy, jako v případě Jacka. Jeho mise byla jasná-zachránit Rose. Pokud by totiž spáchala sebevraždu, loď by jistě změnila kurz a nikdy by do ledovce nenarazila.

Proč by Jack chtěl Titanic potopit?

Potopení Titanicu vedlo k založení pobřežní stráže a zlepšení námořního systému, což by z dlouhodobého hlediska byla dobrá zpráva pro více lidí, než na Titaniku zemřelo. V srdci je Jack hrdina z budoucnosti. To vysvětluje Jackovu touhu dostat se na loď a být neustále s Rose. Vypadá to jako absurdní teorie, ale připomeňme si, že režisér tohoto filmu James Cameron je odborníkem na natáčení filmů o lidech, kteří cestují do minulosti, aby změnili budoucnost. Co takový Terminátor?

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Cbr.com