Pejskové bojovali v tunelu o přežití. Bratr psí sestřičku bránil před záchranáři do poslední chvíle

Záchranná organizace Hope for Paws nedávno obdržela telefonát ohledně dvou pejsků žijících pod dálnicí v Kalifornii. Dobrovolníci se tedy okamžitě po zavolání vrhli do práce a vyrazili na místo určení. Psy našli v tunelu a ihned se pustili do záchranné akce.

Spustila se záchranná akce

Zakladatel Hope for Paws Eldad při záchraně doprovázel svou kolegyni Vanessu Enriquez. Našli zoufalé pejsky v tunelu pod dálnicí, tudíž se rozhodli zablokovat jeden z jeho přístupů, aby se zvířata mohla vydat pouze směrem k nim. Pak oba přejeli na druhou stranu dálnice a prolezli tunelem.

Psi bojovali o přežití

Jednalo se o bílé pudly, kteří bojovali o přežití v kanalizaci několik týdnů. Jakmile psi zaslechli kroky dobrovolníků, utekli a schovali se do kouta. Záchranáři je však brzy našli. Bratr neznal jejich úmysly a bránil svou sestru, aby ji ochránil. Záchranáři se je snažili nalákat na hamburger, ale pudlové odmítali. Báli se lidí.

Trpělivost se vyplatila

Laskaví záchranáři situaci trpělivě řešili. Eldad a Vanessa seděli v tunelu a čekali, až si získají důvěru obou pejsků. Nakonec se oba pokusili psy pohladit. Nyní, když pudlí sourozenci věděli, že mohou lidem věřit, byli připraveni s nimi odejít. Byla to však dlouhá cesta a bratr svou sestru opravdu chránil do poslední chvíle. Chtěl si být jistý, že je v bezpečí. Psi byli převezeni do útulku, očištěni, oholeni a nakrmeni. Dostali jména Pepsi a Cola.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com