Bocelliho ztvárnění legendárního „Hallelujah“ na skalnatém pobřeží. Dechberoucí výkon chytne za srdce nejen v předvánoční čas

Andrea Bocelli překvapil hudební svět mnohokrát díky svému opernímu umění. V poslední době se však do podvědomí veřejnosti zapisuje i svými nahrávkami, které se stávají doslova virálními. Svým pojetím dnes už klasické písně „Hallelujah“ od Leonarda Cohena totiž oslovuje posluchače po celém světě. Jeho zpěv navíc skvěle doplňují baletní tanečníci a všemu dodává lesk šumění moře a scenérie městečka Portovenere v Ligurii.

Skalnaté pobřeží s kostelíkem San Pietro

Cohenovo „Hallelujah“ se dočkalo od svého vzniku v roce 1984 stovek různých cover verzí. Píseň je populární mezi popovými zpěváky i soutěžícími v talentových soutěžích po celém světě. Operní pěvec Andrea Bocelli píseň představil ve své domovině, v Itálii na Ligurském pobřeží, kde zpívá za šumění moře na skaliskách poblíž kostelíka San Pietro. Píseň také zařadil jako čtvrtý singl na album „Believe“, které obsahuje skladby s poselstvím naděje. Klip je oblíbený také na sociálních sítích, kde nasbíral do současné chvíle již přes 3 miliony zhlédnutí.

Scenérie i Bocelliho život

Dojemnou píseň podtrhuje nejen text s poselstvím a scenérie se šedivými skalisky v pozadí nebo zpomalené taneční pohyby baletní skupiny Retropalco, ale samozřejmě také zpěvákův osud, který je poznamenaný celoživotním hendikepem. Od narození trpěl poruchou zraku kvůli vrozenému glaukomu, při fotbalovém zápase, kdy jako brankář dostal ránu do hlavy míčem přišel o zrak zcela. Bylo mu pouhých 12 let a od té doby je nevidomým, přesto vystudoval právnickou fakultu, a stal se také operním tenoristou a multiinstrumentalistou.

Klasická hudba jej naplňuje radostí

„Maminka mi pouštěla na gramofonu klasickou hudbu, jen ta mě dokázala zklidnit,“ vypráví dnes s úsměvem Bocelli o svých začátcích, které však vůbec nebyly snadné. Hudební kariéru začal jako barový zpěvák a pianista. Braillovo písmo mu pomohlo k pochopení čtení not, vystudoval hudební konzervatoř pro nevidomé, později se dostal do třídy Franca Corelliho, který byl jeho idolem, a pod jehož vedením se dostal na vrchol. Dnes září jako jedna z největších operních hvězd na světě.

Úvodní obrázek: D-VISIONS / Shutterstock, Zdroj: Madlyodd