Zdravotní sestra prozradila poslední slova pacientů těsně před smrtí. Smutná pravda vás donutí zamyslet se nad životem

Poslední slova umírajících mohou být zejména pro členy rodiny velmi důležitá. Často se z nich mohou poučit i zcela cizí lidé, protože jde o lidi, kteří skutečně bilancují a loučí se se životem. Zdravotní sestra Julie McFadden s více jak 15letou praxí prozradila, nad čím lidé přemýšlejí, čeho nejvíce litují a za co jsou naopak vděční těsně předtím, než jejich tělo opustí život. Vždy se říká, že každý lituje toho, co v životě neudělal. Skutečnost je ale trochu jiná a tato zdravotní sestra prozradila světu, na co myslí a jak se chovají lidé jen pár dní nebo pár hodin předtím, než zemřou.

Poslední slova většinou patří jejich nejbližším

Sestra z Los Angeles v Kalifornii odhalila to, co říká většina pacientů před smrtí. Většina z nich myslí na své nejbližší a odkazuje na ně, i když nejsou s nimi v místnosti. „Většina lidí, kteří umírají, často říká ‘Miluji tě’ nebo volají své matce nebo otci, kteří jsou obvykle již také mrtví,“ říká zdravotní sestra. A není to rozhodně nic podivného, protože snad každý z nás si nejvíc cení své rodiny.

Co se děje v posledních chvílích našeho života

Popsala neobvyklé i běžné příznaky, změny dýchání, barvy kůže, terminálních sekrecí a horečku, které mohou být jevem tzv. posledního záblesku. Ten se projevuje tím, že se pacient těsně před smrtí cítí najednou lépe. „Může se to projevit mnoha způsoby, ale často najednou jedí, mluví, možná i chodí. Chovají se jako dřív, jsou trochu osobitější, smějí se, mluví a vtipkují. Obvykle ale zemřou během několika dní poté.“

Smrt by neměla být tabu

Tato zdravotní sestra se snaží normalizovat téma smrti ve společnosti, protože se o tom stále příliš nemluví. Lidé se jí obvykle bojí, protože jednoduše neví, kdy přijde, jaká bude a co se bude dít potom. I přesto bychom o tom měli více mluvit a neměli bychom se jí tolik bát, protože jde o přirozenou součást života každého z nás.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dailymail.co.uk