Boj s bakteriemi můžete vyhrát snadno a rychle. Kromě česneku a medu vsaďte i na oregano

Když onemocníme, máme ve zvyku okamžitě vyběhnout do lékárny pro pilulky a sirupy, které by nás z nepříjemného stavu co nejrychleji vysvobodily. Ale my bychom vám rádi poradili jiný obchod – potraviny. Zde totiž najdete ty nejúčinnější a především přírodní léky, které vám pomohou se co nejdříve uzdravit. Rozhodně byste měli vsadit na léčivé účinky následujících potravin.

Česnek

Česnek zřejmě není v dnešním seznamu žádným překvapením, má totiž spoustu výhod a jedna z nich je, že je silnou protilátkou. Dokáže zabíjet různé bakterie a může být používán jak zvnějšku, tak zevnitř. Navíc velice dobře působí proti plísním.

Med

Starověcí Egypťané používali med k potažení ran. A dobře dělali, protože med skutečně může bránit růstu patogenů, jako jsou E. coli (Escherichia coli) nebo salmonela. Med také působí jako antibakteriální látka, jež bojuje proti bakteriím nacházejících se v nemocnicích a ordinacích.

Hřebíčkový olej

Hřebíčkový olej pomáhá v boji proti bakteriím, protože je plný antimikrobiálních látek, jako jsou thymol, terpeny, eugenol a další. Tyto látky, které dobře působí jak společně, tak i samostatně, mohou mít za následek zabíjení bakterií i plísní.

Jablečný ocet

Jablečný ocet díky obsahu kyseliny jablečné pomáhá při prevenci a zmírnění bolesti v krku.

Oregano

Oregano posiluje imunitní systém a působí jako antioxidant. Zejména ve formě oleje obsahuje účinná přírodní antibiotika, která prospívají našemu imunitnímu systému.

Jak se vám dnešní článek líbil? Sázíte raději na přírodní látky než na umělá léčiva? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích a neváhejte články sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com