Bolestivé puchýřky a opary nezmizí samy od sebe. Zbavte se jich pomocí domácí česnekové směsi, která si s nimi poradí raz dva

Opar je infekce, která je příčinou určitého typu viru v podobě bolestivých puchýřků. Jakmile dojde k infekci, rána zmizí, ale virus zůstává a čeká v nervové tkáni obličeje a čas od času se opět projeví. Šíří se intimním nebo blízkým kontaktem s infikovanou osobou či sdílením předmětů, které jsou v kontaktu s tímto virem, jako jsou ručníky, příbory, sklenice atd.

Příznaky

Nejdříve můžete zaznamenat svědění rtů a pokožky v oblasti úst, poté pálení nebo znecitlivění. Někdy také bolest v krku, horečku, otoky žláz nebo bolestivé polykání. Následně se objeví puchýř v podobě vyrážky na rtech, ústech a někdy také na dásních nebo v krku.

Léčba

Příznaky mohou zmizet samy od sebe zhruba do dvou týdnů, aniž byste se zajímali o jejich léčbu, ale můžete si pomoci prostřednictvím přírodního dezinfekčního prostředku – česnekem.

  • Oloupejte, umyjte a rozmačkejte stroužek česneku.
  • Aplikujte na bavlněný hadřík a přiložte na postižené místo.
  • Nechte působit asi 10 minut a poté opláchněte teplou vodou.

Pokud je opar velký, opakujte tento postup několikrát za sebou. Dobrým tipem je přidat do česnekové kaše trochu propolisu neboli včelího tmelu. Tento produkt má skvělé protizánětlivé účinky. Samozřejmě je vždy důležité poradit se nejdříve se svým lékařem, než použijete tento recept, zvláště jste-li alergičtí na některou z těchto dvou složek.

Co říkáte na dnešní trik, jak se lehce vypořádat s opary? Sdílejte jej se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com