Bolí vás hlava a těžce se vám dýchá? Příznaky, že je vaše páteř v horším stavu, než jste si mysleli

Je až neuvěřitelné, že celé lidské tělo dokáže držet sloupec 33 jednotlivých malých kůstek naskládaných na sobě. Ano, mluvíme teď o páteři, o důvodu, proč jsme schopni stát vzpřímeně, ohýbat se a celkem bez námahy se různě kroutit. Páteř se skládá ze tří křivek – krční, hrudní a bederní. Všechny pracují ve vzájemné poloze, aby dokázaly vstřebat náraz, udržet rovnováhu a umožnit pohyb páteře. Pro správnou funkci páteře je tedy třeba udržovat správné držení těla, abychom na ni vynaložili co nejmenší tlak a napětí. Na co je tedy třeba dát si pozor?

Při chůzi vás pálí chodidla

Pálení při chůzi může signalizovat problémy v dolní části páteře a kyčlích nebo stres v horní části krku nebo u základny mozku.

Časté bolesti hlavy, krku nebo zad

Neustálý stres, bolest nebo napětí ve svalech či kloubech jsou běžnými příznaky špatného vyrovnání kostí.

Potíže se soustředěním

Špatné vyrovnání kostí může také ovlivnit zdraví mozku. Studie ukazují, že páteř může mít vliv na určitou oblast mozku, kde dochází k učení a poznávání.

Podrážky vašich bot se opotřebovávají nerovnoměrně

Zdá se, že na jedné botě je podpatek více ošoupaný než na druhé. To lze vysvětlit nerovnoměrnou délkou nohou nebo stresem po celé délce páteře. V takovém případě byste se měli poradit se svým lékařem.

Problémy s dýcháním

Zdravé dýchání a páteř jsou ve vzájemném vztahu, protože nejdůležitějším svalem pro dýchání je bránice, která je připevněna k hrudnímu koši a zahrnuje také 12 hrudních kostí v páteři.

Máte tendenci si prokřupávat krk, záda nebo klouby

Pokud křupete s krkem, zády a klouby a přesto necítíte žádnou výraznou úlevu, může to být způsobeno uzamčenými, zaseknutými nebo podrážděnými částmi páteře. Mohla by vám pomoci návštěva chiropraktika.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com