Bolí vás hlava, hrudník nebo žaludek? Za takovými problémy se mohou skrývat vaše emoce

Už jste někdy zažili zlomené srdce z lásky? A cítili jste i fyzicky, jako kdyby se vaše srdce skutečně lámalo? Ta bolest není pouze ve vaší hlavě. Somatická psychologie studuje propojení mysli a těla, což spočívá v tom, jak se emocionální trauma může projevit fyzickou bolestí v různých částech těla. Zde jsou některá místa, kde můžete prožívat bolest v důsledku špatného emocionálního stavu.

Srdce a hrudník

Pocit bezpečí, který přichází, nacházíme-li se ve společnosti milovaných osob, je podporován uvolněným dýcháním a srdeční frekvencí, což souvisí se stavem našeho hrudníku.

Krk a čelist

Nevyřešený hněv nebo frustrace se mohou projevit svalovým napětím v krku nebo čelisti. Jen si vzpomeňte, jak potlačujete křik zaťatým krkem nebo skřípáním zubů.

Hlava

Stres a úzkost mohou způsobit všechny druhy bolesti hlavy.

Žaludek

Příznaky nevolnosti, zažívací potíže nebo malátnost mohou být výsledky pocitu studu či viny. Úzkostné myšlenky uvolňují hormony v našem trávicím traktu, kde mají negativní vliv na naše střevní mikroorganismy a snižují produkci protilátek.

Ramena

Pocit veliké zátěže v práci, ve škole nebo i doma může způsobovat bolesti v ramenou.

Také na sobě pozorujete některá propojení mezi emocemi a fyzickou bolestí? Napište nám své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com