Co dokáže udělat nedostatek milování s naším tělem, trvá-li už delší dobu

Sex může každý člověk prožívat odlišně, ale co máme všichni společné, jsou jeho pozitiva, co na nás působí. Někdy se ale bohužel může stát, že nás zastihne takzvané suché období a my se musíme bez výhod sexu nějakým způsobem obejít. Co ale nedostatek sexu dokáže udělat s naším tělem?

Úzkost

Během sexu naše tělo uvolňuje oxytocin, milostný hormon, který úzce souvisí s porodem, sexuální aktivitou, empatií a tak dále. Oxytocin funguje jako léčba deprese a úzkosti. Navíc při nedostatku sexu se vytrácí spojení s naší partnerem, což může také vést ke vzniku úzkosti.

Imunitní systém

Pravidelný sex zvyšuje hladinu imunoglobinu A v těle, který působí jako první obranná linie během útoku špatných vnějších vlivů. Jedná se o protilátku, jež se váže na antigeny, jako jsou bakterie a viry a pomáhá jejich zničení. Sex vám tuto protilátku pomáhá vybudovat.

Paměť

Sex pomáhá pěstovat více neuronů a zefektivňuje jejich práci.

Vztah

Je dokázáno, že páry, které mají více sexu, směřují k lepšímu vztahu. Nemusíte mít pohlavní styk zrovna každý den, ale jistá pravidelnost zlepšuje emocionální spojení s vaším partnerem.

Vaginální stěny

Ke ztenčování vaginálních stěn dochází především stárnutím, kdy ženské tělo trpí nedostatkem estrogenu. Sex tak může pomoci s vaginální suchostí a podrážděním.

Jak jste spokojeni se svým sexuálním životem vy? Pokud se vám dnešní článek líbil, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com