Bolí vás záda, krk, chodidla nebo ruce? Jediné, co potřebujete ke zmírnění bolesti, je tenisový míček a pár minut času

Bohužel, skutečností dnešní moderní doby je to, že lidé začínají postrádat pohyb – vedou sedavý způsob života, sedí v práci u počítače, poté doma u televize, místo schodů využijí výtah, místo procházky zase auto. Celá řada takových návyků způsobuje, že zažíváme bolest krku, nohou, boků i zad. Abychom si ulevili od těchto nepříjemných stavů, stačí, když použijeme obyčejný tenisový míček.

Cvičení na záda

Budete potřebovat dva tenisové míčky a popřípadě i obyčejnou ponožku, aby se míčky nerozkutálely. Lehněte si na záda a těsně nad kostrč umístěte oba míčky tak, aby byl každý na jedné straně páteře. Rolujte celým tělem nahoru a dolu. Dělejte vše tak, aby vám to bylo pohodlné, můžete si pod hlavu nebo ramena vložit polštář.

Cvičení na krk

Opět umístěte oba míčky v ponožce pod krk a nechte natažené nohy. Pomocí pat se odstrkujte nahoru a dolu a zhluboka dýchejte.

Cvičení na dolní část zad a kyčle

Lehněte si na jednu stranu a nad stehno umístěte míček. Začněte pomalými krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček a poté na opačnou stranu. To samé udělejte s druhým bokem.

Cvičení na lopatky

Pokud nemáte nikoho, kdo by vaše bolavé lopatky namasíroval, přichází na řadu tenisový míček. Lehněte si na bok s pokrčenýma nohama a míček umístěte mezi lopatky přímo na páteř. Jemnými krouživými pohyby promasírujte ztuhlé svaly a přesuňte se pomalu na druhou stranu.

Cvičení na kolena

Vezměte míček a umístěte jej pod koleno a držet mezi lýtkem a stehnem. Tiskněte po dobu 10 vteřin, pauza a opakujte tak 8 – 10krát. Vyměňte nohy.

Cvičení na chodidla

Položte míček na zem a umístěte na něj chodidlo. Ale jemně, ne celou vahou, jen mírně zatlačte. Poté začněte rolovat po míčku dopředu a dozadu. Proveďte i s druhým chodidlem.

Cvičení na ruce

Umístěte míček na zem, opřete se o něj dlaní a přiložte navrch druhou ruku. Přeneste svou hmotnost do rukou, jako kdybyste se snažili míček rozdrtit. Začněte pomalu míčkem pohybovat tak, že pomyslně nakreslíte hvězdu. Zprava doleva, dozadu a dopředu. Vyměňte dlaně.

Jak procvičujete bolavé části těla vy? Máte nějaké své zaručené tipy? Podělte se o ně s námi v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fu