Techniky tradiční čínské medicíny, jak jemně a neinvazivně zmírnit zdravotní problémy u dětí

Reflexologie, jako jedna z technik tradiční čínské medicíny, se v poslední době stává čím dál tím více populární díky své schopnosti zmírnit různé zdravotní problémy. Jedná se o umění vyvinout tlak na ruce, nohy a uši, kde každý bod je spojen s určitou částí těla. Je to neinvazivní a zcela přirozená cesta k tomu, jak ulevit od nepříjemných zdravotních stavů, čímž je vhodná především pro děti. Měli byste používat velmi jemný tlak na určité body na chodidlech dítěte, abyste obnovili tok energie do celého těla a dítě tak pocítilo okamžitou úlevu.

Hlava a zuby

Masírujte prsty u nohou, abyste dítěti pomohli od ušní infekce, bolesti zubů nebo bolestí hlavy.

Dutiny

Jemně mačkejte střed bříšek u prstů na nohou a ulehčíte tak svému dítěti od zánětu vedlejších nosních dutin, nachlazení tlustého střeva nebo jiných dýchacích problémů.

Hruď

Stiskněte horní část chodidla přímo pod prsty, abyste zmírnili chronický kašel, nachlazení a hromadění hlenu.

Sluneční pleteň (oblast za žaludkem a slinivkou)

Jedná se o složitou sbírku nervů umístěných mezi žaludkem a plícemi. Bolest v této oblasti může být zklidněna jemným stiskem uprostřed horní části oblouku chodidla.

Horní a dolní část břicha

Celý oblouk chodidla je spojen s břišní oblastí. Horní polovina oblouku je spojena s horní částí břicha a její stisknutí pomáhá k léčbě zažívacích problémů, jako je pálení žáhy a obstrukce střev. Spodní část oblouku souvisí se spodní částí břicha a tlak na ni léčí zácpu a nadýmání.

Pánev

Vyviňte tlak na dětské paty k léčbě problémů v pánevní oblasti.

Nezapomínejte, že reflexologie je pouze technika, která má zmírnit bolest a zvýšit pohodlí dítěte. Nemůže být použita jako kompletní a jediná léčba.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com