Braňte se nachlazení pomocí domácího sirupu z kmínu

Je dobře známo, že staré domácí léky od našich předků jsou někdy mnohem účinnější a především bezpečnější než farmaceutická léčiva, protože jsou bez chemie. Nepředstavují žádná rizika a mnohdy k jejich výrobě stačí jen pár ingrediencí. Dnešní domácí lék slouží k léčbě bolesti v krku, kašle, zánětu mandlí a k posílení imunity. Budete-li jej užívat ihned při prvních příznacích nachlazení, můžete onemocnění zastavit už během pár hodin.

Recept na domácí lék proti nachlazení

Základem je „obyčejný“ kmín, jenž se v medicíně často používá k léčbě bronchitidy a kašle, zejména u dětí. Zároveň je velmi účinný v boji proti bolesti v krku a zánětu mandlí. Dnes si s námi můžete připravit odvar z kmínových semen, který je nejlepší kloktat, aby se předešlo infekci a dobře se vykašlávaly bacily. Pomocí kmínu zastavíte nachlazení v jeho zárodku a zároveň uděláte něco pro své zažívání. Kmín totiž zlepšuje trávení, snižuje křeče v žaludku, průjem, koliku, nadýmání a dokonce i menstruační bolesti. U kojících matek zvyšuje produkci mléka a nedoporučuje se lidem s onemocněním ledvin.

Ingredience:

  • 200 ml vody
  • 80 g mletého kmínu
  • 1 PL lžíce alkoholu

Postup:

Kmín zalijte vodou a přiveďte k varu. Provařte 15 minut, dokud nebudete mít hustou hmotu. Nechte odležet na 10 minut. Přeceďte a přidejte dalších 50 ml vody a uveďte k varu. Poté sundejte z plotny a přidejte alkohol.

Užívání:

Doporučuje se užívat jednu čajovou lžičku každých 30 minut. Za 1 – 2 hodiny začne bolest v krku mizet a vaše polykaní bude mnohem snazší. Po 4 hodinách můžete být zcela vyléčeni.

Jak se vám dnešní recept líbil? Věděli jste, že má kmín takové léčebné účinky? Pokud se vám dnešní informace zdály užitečné, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou. Zvláště těmi, kteří často trpí nachlazením.

Zdroj: interesno.fun