Buďte připravená na menopauzu. Když víte, co vás čeká, lépe ji zvládnete

Menopauza dříve nebo později dožene každou ženu. V jejím těle způsobí změny, které zrovna nemusí vést k radosti, naopak zahrnují spoustu frustrace a nepohodlí. Ovšem to nemusí být zrovna nutné, pokud si uvědomíte, jakými změnami váš organismus bude procházet. Budete lépe připravená a předejdete špatným zkušenostem. Co všechno můžete během menopauzy očekávat?

Potíže se zadržováním moči

Takový problém se může vyskytnout i během těhotenství nebo těsně po porodu. Téměř 40% žen není schopno správně zadržovat moč, když například náhle kýchne, zakašle nebo se zasměje. Dobré jsou Kegelovy cviky, které mohou tento problém zmírnit.

Ztráta paměti

Po čtyřicítce můžete začít pociťovat problémy s pamětí. Nebojte se ale, není to nic, co by se pojilo s demencí. Během menopauzy je normální, že zapomínáte. V takovém případě může pomoci relaxace.

Vypadávání vlasů

Takovému problému můžete čelit hned v několika fázích života – těhotenství, po porodu i při menopauze. Vypadávání vlasů je způsobeno hormonálními změnami. Naštěstí v dnešní době existuje spousta produktů, které napomáhají obnově zdraví vašich vlasů.

Šedivění

V tomto období je normální, že vaše vlasy začnou pomalu nahrazovat šedivé kadeře.

Návaly horka

Až 80% žen trpí pravidelnými návaly horka během menopauzy. Odborníci tvrdí, že některé ženy mohou mít návaly horka znovu a znovu v průběhu 7 – 11 let, ovšem v takových případech už je dobré podstoupit hormonální léčbu.

Pamatujte si, že se jedná o přirozený proces v životě ženy, není se za co stydět. Pokud víte předem, co vás může čekat, menopauzu zvládnete levou zadní.