Budíte se v noci vždy ve stejnou dobu? Tělo vám vysílá signál, který není radno ignorovat

Noční buzení nikoho nepřekvapí ani neobtěžuje, pokud však není pravidlem. Probouzíte-li se pravidelně vždy ve stejnou dobu, měli byste se více věnovat svému tělu a poslouchat ho. Je možné, že se k vám snaží promlouvat a sdělit vám důležitou věc.

Spánek tvoří několik fází

Pravidelný spánek je nezbytný pro udržení zdraví. Důležitá je jak jeho délka, tak kvalita. Během spánku procházíme několika fázemi a podle čínského učení feng-šuej o našem těle hodně vypovídá skutečnost, že se v noci pravidelně budíme vždy ve stejnou dobu.

Probouzíte se mezi 21:00 a 23:00

Pokud se probudíte mezi 21:00 a 23:00 v noci, můžete mít problémy se štítnou žlázou. V počáteční fázi spánku se tělo snaží regulovat hormonální rovnováhu. Probuzení krátce po usnutí nebo potíže s usínáním mohou naznačovat, že vaše nadledviny produkují adrenalin, který stimuluje vaše tělo.

Probouzíte se mezi 23:00 a 1:00

Pokud se naopak probouzíte mezi 23:00 a 1:00, je to známka toho, že můžete mít potíže se žlučníkem, který produkuje žluč pro trávení a vstřebávání potravy. Může to souviset i se stresem, se kterým se denně potýkáte.

Probouzíte se mezi 1:00 a 3:00

Mezi 1:00 a 3:00 ráno se vaše tělo čistí od toxinů. Za tento proces jsou zodpovědná játra. Pokud se probudíte v tomto hodinovém intervalu, můžete mít problémy s detoxikací. Pomůže pití velkého množství vody a omezení alkoholu a nikotinu.

Probouzíte se mezi 3:00 a 5:00

Probouzení mezi 3:00 a 5:00 ráno znamená špatnou funkci plic. Pumpovaná krev přináší kyslík do svalů a připravuje tělo na nadcházející den.

Probouzíte se mezi 5:00 a 7:00

V tuto dobu tlusté střevo odstraňuje odpad z těla. Pokud se probudíte s úmyslem použít toaletu, může to být známka toho, že s vaším tlustým střevem není něco v pořádku.

Abyste minimalizovali riziko nočního probouzení, je důležité pečovat o své zdraví. Jde především o zavedení zdravých stravovacích návyků, pohybové aktivity a minima stresu do své každodenní rutiny.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Verywellhealth.com