Madlo nad okénkem v autě není pro parádu. Jen hrstka lidí ví, jaký je jeho skutečný účel

Také se vám stává, že spoustu věcí ve svém životě používáte automaticky a máte pocit, že je zcela jasný jejich účel? Například madlo uvnitř každého auta nad okénkem. Stále si málokdo uvědomuje, k čemu vlastně slouží. Traduje se, že hlavní myšlenkou je umožnit cestujícím držet se za jízdy, ale není to tak úplně pravda.

Jsou opravdu užitečné?

K čemu tedy tyto madla jsou? Ostatně stále se dají najít téměř ve všech typech vozidel. Jsou opravdu užitečné? Nebo se bez nich v autě klidně obejdeme? Podle získaných informací jsou tato madla navržena tak, aby cestujícím usnadnila nastupování a vystupování z vozu. Týká se to především seniorů, handicapovaných jedinců a těhotných žen.

V některých vozech je nenajdete

V některých autech však tyto úchyty nenajdete. Je tomu tak z prostého důvodu – snížení nákladů. Jedná se především o vozidla s pohyblivou panoramatickou střechou. V tomto případě, pokud vám rukojeť v autě skutečně chybí a je pro vás neodmyslitelnou součástí každého vozu, je možné si připevnit univerzální madlo, které připevníte na okenní rám. Můžete si nastavit požadovanou délku.

Rukojeti jsou pro spoustu lidí užitečné

Výzkumy a testy ukázaly, že madla jsou stále užitečná a v žádném případě by neměly v autech chybět. Je vhodné zdůraznit, že řidič by tuto rukojeť neměl používat při vystupování a nastupování. Jemu je na pomoc určen volant.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Carcility.com