Bydlení jako z pohádky. Důchodci postačil starý autobus a trocha zručnosti

Pro většinu lidí je odchod do důchodu etapou života určenou k odpočinku a relaxaci. Ovšem otázkou pro tyto jedince zůstává, co najednou dělat s takovou spoustou volného času? Odpověď 70letého důchodce Grega Flinta je jasná – prodejte dům a postavte si nový ze starého autobusu.

S podporou svých přátel začal Greg s náročnou přestavbou 30 metrů dlouhého autobusu Chevy z roku 1965. Jakmile do vozidla vstoupíte, okamžitě pochopíte, proč se Gregovi přezdívá „Taťka Šmoula“. Uvnitř se totiž naleznete ve světě, který vypadá, jako kdyby byl postaven samotnými Šmouly. Přesto, že autobus dříve prošel už několika úpravami, finální verze, kterou můžete vidět na obrázcích, je zásluhou Grega.

Jak se zdá, myslel úplně na všechno, včetně plně funkční kuchyně se dřezem, myčkou na nádobí a troubou se sporákem. Fanoušek prostého bydlení se ale zřídka uchyluje k používání takových vymožeností.

Otisk přírody Greg přinesl do všech detailů autobusu. Celý interiér upravil v živoucí místnost naplněnou světlem a cedrovým dřevem. Ačkoli přestavba může vypadat nákladně, Greg za toto mistrovské dílo nemusel utratit téměř nic, příroda mu byla největším dodavatelem materiálu.

Greg měl vše do detailů promyšlené. Přesto, že kuchyň používá minimálně, nad sporákem vytvořil měděný kryt, který směřuje páru z vaření z okna ven. Dřevěné sloupy podél celého autobusu zase vytvářejí ideální prostor pro zavěšení různých suvenýrů, cetek a kuchyňských potřeb.

Aby odvrátil mrazivé zimní teploty, Greg přestavěl i krb. Vytvořil z něj kamenná krbová kamna, která prostor uvnitř nepřehřívají, ale udržují příjemně teplý.

Gregův malý dům jako z pohádky jen ukazuje, že k životu toho skutečně není potřeba mnoho. Díky znalostem přírodních materiálů, energii a vysoké zručnosti nyní Greg může žít v domě svých snů.

Jak se vám dnešní příběh líbil? Dokázali byste bydlet na takovém místě? Nezapomeňte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.