Šikovný trik s vlašskými ořechy snižuje stres a zklidňuje nervy

Stres a nervy jsou běžnými společníky moderního života každého z nás. Kdo je nezažil buď lže, nebo se může označit za skutečně šťastného člověka. Pokud se ale nacházíte často ve stresových situacích, jistě oceníte toto cvičení východní medicíny, které vás dokáže okamžitě uklidnit. Nebudete potřebovat nic víc než jen dva vlašské ořechy ve skořápce.

Cvičení pro snížení stresu

Jak můžete vidět na úvodním obrázku, stačí, když si vezmete do dlaně dva vlašské ořechy ve skořápce a budete s nimi cvičit po směru zelených šipek – krouživými pohyby je otáčejte. Pak položte ořech na vnitřní stranu zápěstí, dlaní druhé ruky jemně stlačte a provádějte krouživé pohyby.

Výhody cvičení s vlašskými ořechy

Možná se teď ptáte, jak by vám tak jednoduchá technika mohla pomoci, ale skutečností je, že mezi prsty a nervy existuje úzké spojení. Proto vám cvičení s vlašskými ořechy rychle pomůže nastolit klid v duši. Orientální medicína uvádí, že duševní činnost je ovládána nejen hlavou, ale také vnitřními orgány – energie proudí v plicích, srdci, játrech, slezině i ledvinách.

Jak se vám dnešní článek líbil? Jakou techniku pro zmírnění stresu používáte vy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a neváhejte cvičení sdílet mezi svými přáteli a rodinou.