Byl klinicky mrtvý na těžko uvěřitelných 90 minut. Z jeho vyprávění běhá mráz po zádech

Alistair Blake přežil klinickou smrt. Díky své zkušenosti nyní může lidem sdělit, zdali existuje svět na druhé straně a pokud ano, co viděl a zažil. Z jeho slov vám bude běhat mráz po zádech. Je smrt opravdu taková noční můra? Čeká na nás po smrti další život?

Srdce se mu zastavilo na 90 minut

Australan Alistair Blake byl klinicky mrtvý po dobu dlouhých 90 minut v důsledku zástavy srdce. Co celou hodinu a půl prožíval? Vše se odehrálo v lednu 2019. Melinda, Alistairova žena, se snažila zachránit svého manžela provedením první pomoci. Stlačovala mu hrudník, dokud nedorazili záchranáři. Muž byl klinicky mrtvý, nejevil žádné zjevné známky života, žádný tlukot srdce, žádné dýchání, žádný krevní oběh, zkrátka nic.

„Technicky vzato jsem byl mrtvý 90 minut. Pamatuji si, jak jsem v sobotu večer šel spát a najednou jsem se probudil ve čtvrtek ráno na invalidním vozíku a jel na jednotku intenzivní péče na koronární oddělení,“ přiznal Alistair.

Život po smrti je jen prázdnota

Lidský mozek úplně zablokoval to, co se mezitím stalo. Australan se přiznal, že na „druhé straně“ neviděl nic jiného než prázdnotu. Nebylo tam žádné světlo ani hlasy. Bylo to pro něj velmi děsivé. V důsledku této zkušenosti se však na svůj život začal dívat jinak.

Dostal druhou šanci na život

Kdo může říct, že dostal v životě druhou šanci? „Máte úplně jiný přístup k životu. Snížil jsem počet pracovních hodin a snažím se trávit více času s rodinou a přáteli,“ připustil muž.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mirror.co.uk