Bydlení v centru města za dostupnou cenu, ale na úkor prostoru. Celková plocha bytu činí málo uvěřitelných 8 m²

Dlouho hledala byt v centru města, ale vysoké nájmy jí to nedovolovaly. Když se pak nastykla možnost přijatelného nájmu, neváhala ani minutu.

Japonsko je známé po celém světě svou vysokou populací, stísněnými životními podmínkami a zmenšenou architekturou. Ale i na japonské poměry je tento malý tokijský byt mnohem menší než obvykle. Tento jednoduchý byt má pouhých 8 metrů čtverečních a je tak drobný, že jeho obyvatelka Emma může natáhnout ruku a dotknout se obou stěn zároveň. Naštěstí některé chytré designové prvky umožňují, aby byl byteček velmi funkčním a útulným domovem.

Necítíte se stísněně

Uspořádání bytu brání tomu, abyste se v prostoru cítili příliš stísněně nebo omezení v pohybu. Vznešená okna na konci bytu umožňují proudění světla do místnosti a malý balkon dokonce přináší nádech exteriéru do domova.

V kuchyni si moc nezavaříte

Ti, kteří jsou hrdí na vytváření gurmánských jídel, mohou mít trochu potíže v této malé kuchyni, která má dřez, jeden varný prvek a prakticky žádný prostor pro přípravu jídla. Emma dokáže nakrájet zeleninu na malém prkénku, které se vejde nad dřez, ale přiznává, že připravované jídlo musí být jednoduché. Ačkoli se nám na západě může tato kuchyně zdát neuvěřitelně malá, v tokijských bytech je poměrně běžná, mnohé z nich jsou určeny pro lidi, kteří většinou jedí venku nebo si jídlo nosí domů s sebou.

Umyvadlo v koupelně se otáčí

Koupelna bytu je malý kousek designové geniality. V koupelně je otáčivé umyvadlo, aby zakrylo toaletu, vytvořilo více prostoru a zároveň zabránilo navlhnutí prvků, jako je toaletní papír, při používání sprchy. Po odsunutí má koupelna dostatečný prostor pro pohodlnou sprchu.

Spaní v patře

Žebřík v obytném prostoru vede do malého patra na spaní, které se nachází nad vchodem do bytu. Ačkoli se mnoho lidí obává, že by podkrovní pokojík na spaní mohl působit klaustrofobicky, Emma tento prostor považuje za uklidňující.

Žena má svůj kanál na YouTube

Emma říká, že se jí líbí, jak ji byt v hodnotě 69 000 jenů, v přepočtu asi 12 500 korun měsíčně, udržuje kreativní a umožňuje jí vyjádřit se ve svém vlastním prostoru. Poté, co vyrostla v Austrálii, je život v Tokiu pro mladou cestovatelku neuvěřitelně odlišným. Životním tempo a místo, ač maličké,  nabízí oddech ve velkém a často hektickém městě. Chcete-li sledovat Emmina dobrodružství v Japonsku a dozvědět se více o jejím každodenním životě v tomto mikrobytě, můžete se podívat na její kanál na YouTube – Tokidoki Traveller.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Livingbiginatinyhouse.com