Nebojte se samoty. Být single je tisíckrát lepší, než strávit život s někým, kdo za to nestojí

Najít parťáka pro život není snadný úkol. Každý toužíme sdílet s druhým člověkem své životní radosti i strasti, ale potkat ho a udržet je velice těžké. I když na světě žijí miliardy lidí, spřízněná duše, jako kdyby se nám vyhýbala. Často se proto cítíme osamělí. Být sám ovšem hned neznamená být osamělý. Umění dokázat žít sám se sebou je ve skutečnosti známkou zralosti a vnitřní rovnováhy.

Ticho a klid můžeme najít i sami

Nikdo netvrdí, že byste se měli vyhýbat vztahům s druhými lidmi, jen bychom vám chtěli ukázat, že být sám může přinést i pozitivní zkušenost. Klid, ticho a motivaci můžete nalézt, i když jste single. Je to důležitá fáze, ve které máte čas pořádně přemýšlet a posoudit potenciálního partnera. Stanovit si své priority a zhodnotit svůj pohled na svět.

Lepší být sám než s někým, kdo za to nestojí

Abychom se měli dobře, nutně neznamená, že musíme s někým žít. Trávit čas sám se sebou, byť jen v krátkém období života, je často skvělá příležitost, jak se zamyslet na svými skutečnými potřebami. Vždy je zdravější žádný vztah než vztah s někým, kdo za to nestojí. Člověk si hledá životního partnera, aby byl šťastnější, pokud ale zjistíte, že jste vedle druhého člověka spíše nešťastnými, je potřeba situaci řešit. Nebojte se být sami, je to pro vaše tělo a mysl skvělá ozdravná kůra.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Astucesnaturelles.net